PDF Drukuj Email

Uwaga - egzaminy poprawkowe!

[24 sierpnia 2018r.]

Egzaminy poprawkowe dla uczniów klasy drugiej i trzeciej oraz siódmej SP odbędą się:

27 sierpnia (poniedziałek)

o godz. 800 z wychowania fizycznego

o godz. 1005 z matematyki

28 sierpnia (wtorek)

o godz. 900 z języka angielskiego, języka niemieckiego

29 sierpnia (środa)

o godz. 900 z chemii

 


 

Tyle wspólnych dróg razem przebyliśmy...

[21 czerwca 2018r.]

 

a


a

Wizyta w Harcerskiej Stanicy Wodnej

[19 czerwca 2018r.]

19 czerwca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w integracyjnej imprezie terenowej. Miała ona charakter rajdu rowerowego na trasie Mrocza – Rościmin – Mrocza połączonego z krótkim spływem kajakowym pod bacznym okiem opiekunów z Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie. Uczniowie po zapoznaniu się z podstawową techniką pływania kajakiem mieli możliwość przepłynięcia przez Jezioro Rościmińskie Małe, rzeką Orlą na Jezioro Rościmińskie Duże i z powrotem. Całość uwieńczyło ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

Dziękujemy nauczycielom, opiekunom kolumn rowerowych jaki i panu Michałowi oraz pani Dominice ze stanicy wodnej za zapewnienie bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

 

 

 


a

Szkolny Mundial 2018

[18 czerwca 2018r.]

 

 

 


a

Wielcy Polacy XVII-XX wieku

[14 czerwca 2018r.]

14 czerwca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Historyczny pod hasłem „Wielcy Polacy XVII-XX w.” Test konkursowy, o bardzo dużym stopniu trudności,  wymagał znajomości  biografii 21 ważnych postaci z dziejów Polski XVII-XX w. W konkursie I miejsce zajęła  Anna Sobierajska z kl. IIIb, II miejsce Radosław Jasiorowski również z kl. IIIb , III miejsce Sandra Żurek z kl. IIc. Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy!

 

 

 


a

Koncert Młodych Talentów

[6 czerwca 2018r.]

 

 


a

mBot speed contest 2018

[4 czerwca 2018r.]

Znamy już oficjalne wyniki ogólnopolskiego konkursu "mBot speed contest 2018"! Z radością informujemy, że nasza drużyna w składzie: Fabian Fetter, Kamil Kolanowski, Krzysztof Śledzik, Konrad Łaniecki, Paweł Najdowski i Kacper Klimek, zdobyła III miejsce w konkursie - przegrywając zaledwie 1:05 sekundy ze zwycięzcami!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 


a

Sukces Natalii Tymińskiej

[2 czerwca 2018r.]

 

 


a

Konkurs Mitologiczny

[30 maja 2018r.]

30 maja 16 uczestników zmagało się o tytuły laureatów w III Szkolnym Konkursie Mitologicznym Planety Szkoła Mrocza. Wykazali się znajomością głównych motywów mitologicznych, oceniali postępowanie bohaterów. Szukali także śladów mitologii we współczesnej polszczyźnie, a swoją wiedzę wykorzystali w ćwiczeniach praktycznych.

Laureaci:

1. Szymon Kubacki,

2. Maksymilian Sampławski,

3. Kacper Klimek.

 

 

 


 

Człowiek i jego środowisko

[30 maja 2018r.]

W piątek, 25 maja, odbył się XI już konkurs międzyszkolny „Człowiek i jego środowisko”. W czasie konkursu 2-osobowe drużyny z klas gimnazjalnych zmagały się z teoretycznymi i praktycznymi zadaniami z matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii i edukacji dla bezpieczeństwa. Do konkursu przystąpiło pięć reprezentacji:

Dobrawa Świder i Hubert Nowak - gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni

Zofia Strzyżewska i Kacper Śliwa - gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Mycielewie

Zuzanna Nowacka i Paweł Kamiński - gimnazjaliści z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II  w Paterku

Katarzyna Kamińska i Wiktoria Wiśniewska - gimnazjaliści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią

oraz Kamil Kolanowski i Kacper Klimek – uczniowie reprezentujący naszą szkołę

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w naszym konkursie.

Laureatami konkursu zostały drużyny:

I miejsce – reprezentacja Kcyni

II miejsce – reprezentacja Nakła nad Notecią

III miejsce – reprezentacja Mycielewa

 a

Śladami Jana Pawła II

[14-19 maja 2018r.]

Jak co roku, uczniowie klas trzecich wyruszyli na wycieczkę Śladami Jana Pawła II. Przez 6 dni (od 14 do 19 maja) grupa 39 uczniów wraz z opiekunami poznawała miejsca związane z życiem patrona szkoły - Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Tatrzański Park Narodowy, Zakopane i Kraków. Uczestnicy wycieczki zwiedzili także Muzeum Państwowe Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnię Soli w Bochni oraz Jaskinię Bielańską w Tatrzańskiej Kotlinie na Słowacji.

 

 

 


a

Słowo Źródłem Inspiracji

[7 maja 2018r.]

28 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego „Słowo Źródłem Inspiracji”. Jury (Barbara Sobotka - instruktor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wanda oraz Eugeniusz Rzyscy – aktorzy Teatru Polskiego) wysłuchało 24 wykonawców, którzy okazali się najlepsi w kwietniowych eliminacjach szkolnych.

Wyniki:

W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej:

I miejsce - Laila Jasińska

II miejsce - Helena Radziejewska

III miejsce - Antonina Wojtczak i Marcelina Jeszke

W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej:

I miejsce - Sara Rzendkowska

II miejsce - Igor Rakowski

III miejsce - Marika Nowak i Jakub Hamowski

W kategorii klas VII Szkoły Podstawowej, II-III Gimnazjum:

I miejsce - Kamil Kolanowski

II miejsce - Julia Różańska

III miejsce - Szymon Stasinowski

Laila Jasińska, Sara Rzędkowska oraz Kamil Kolanowski wystąpią w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 15-17 czerwca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

 


 

WOLNA BIAŁO - CZERWONA. 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

[7 maja 2018r.]

Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym WOLNA BIAŁO-CZERWONA. 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, nad którym patronat objął Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza, pan Leszek Klesiński.

Szczegóły konkursu w regulaminie. Do pracy konkursowej należy dołączyć wypełniony dokument, którego wzór znajduje się w załączniku.

 

 


a

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

[23 kwietnia 2018r.]

23 kwietnia to  ustanowiony ​przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu, mając na celu propagowanie czytelnictwa i uświadomienie roli czytania w życiu młodzieży, biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz książek. Młodzież w tym dniu miała możliwość zakupu tańszej literatury. W ofercie kiermaszu  na uczniów czekała m.in. beletrystyka, czyli powieści, lektury szkolne, ciekawe wydawnictwa i bogato ilustrowane albumy oraz literatura dziecięca. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Organizatorzy kiermaszu dziękują  dyrektorowi Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Mroczy, panu Grzegorzowi Okoniewskiemu, za przekazanie książek na kiermasz.

 

 

 


a

Szkolny Konkurs Recytatorski Strofka

[22 kwietnia 2018r.]

W kwietniu w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Strofka dla uczniów klas VII i klas gimnazjalnych . Celem konkursu było: popularyzacja literatury, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.

Jury, oceniając, brało pod uwagę: interpretację wybranego tekstu, dykcję i prawidłową emisję głosu, wrażliwość na piękno słowa mówionego.

Laureatami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Strofka”, którzy reprezentować będą naszą szkołę w Gminnym Konkursie „Turniej Słowa” zostali:

Julia Różańska kl. IIId

Kamil Kolanowski kl. IIIb

Weronika Muszyńska kl. VIId

Szymon Stasinowski kl. IIe

Anna Sobierajska kl. IIIb

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

 


 

Balladyna

[21 kwietnia 2018r.]

W piątkowy wieczór, grupa młodzieży i nauczycieli naszej szkoły, wzięła udział w wyjeździe  kulturalno-zawodoznawczym do Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Program wyjazdu obejmował zwiedzanie teatru od „kuchni”, spotkanie z aktorami oraz obejrzenie przedstawienia „Balladyna”.

Reżyserka spektaklu, Justyna Łagowska, podjęła się realizacji mającego niemal dwieście lat, dramatu Juliusza Słowackiego w zupełnie nowej formie. Muzyczna konwencja spektaklu nadała klasycznemu tekstowi niezwykłą dynamikę.

 

 

 


 

Weekend z robotami

[14 kwietnia 2018r.]

Pracowicie minęła sobota szóstce uczniów naszego gimnazjum. Fabian Fetter, Kamil Kolanowski, Konrad Łaniecki, Kacper Klimek, Krzysztof Śledzik i Paweł Najdowski zajmowali się programowaniem robotów, przygotowując projekt na konkurs robotyczny "mBot speed contest 2018". Zadanie polega na przygotowaniu i zaprogramowaniu robota Makeblock mBot do wyścigów w formule Line Follower. Opiekunem projektu jest pani Małgorzata Kaźmierczak. Już wkrótce opublikujemy film pokazujący efekty pracy zespołu.

 

 

 

 


 

Festiwal Pięknego Czytania

[13 kwietnia 2018r.]

W kwietniu troje naszych uczniów: Sandra Żurek (klasa IIc), Anna Sobierajska (klasa  IIIb) i Kamil Kolanowski (klasa  IIIb) uczestniczyli w BYDGOSKIM  FESTIWALU  PIĘKNEGO CZYTANIA  UCZNIÓW  GIMNAZJÓW  I VII  KLAS  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH IM. KAZIMIERZA HOFFMANA.

Do festiwalu  przystąpiło 80 osób z 29 szkół z Bydgoszczy i okolic.

Jury oceniało intonację, płynność, wrażliwość,  poprawność czytania i na podstawie tych kryteriów  wytypowało 20 finalistów, którzy dnia 12 kwietnia walczyli o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania. W gronie finalistów znalazły się nasze uczennice: Sandra Żurek i Anna Sobierajska.

Finał VIII edycji Bydgoskiego Festiwalu Pięknego Czytania uczniów gimnazjów i siódmych klas szkół podstawowych im. Kazimierza Hoffmana, zorganizowany został  przez Fundację Bookcrossing Polska wraz z Zespołem  Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Serdecznie gratulujemy Ani i Sandrze i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 


 

Tym razem najlepsi!

[12 kwietnia 2018r.]

Już po raz drugi reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w kolejnej edycji "Potyczek Informatycznych" - konkursu organizowanego przez ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle. Tym razem drużyna w składzie: Fabian Fetter, Kamil Kolanowski i Paweł Najdowski okazała się najlepsza!

Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami m. in. z zakresu budowy komputera, algorytmiki, programowana w Logo oraz obsługi programu graficznego Gimp.

 

 

 

 


 

Wyróżnienie dla Fabiana

[10 kwietnia 2018r.]

W poniedziałek, 9 kwietnia,  odbyła się gala laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów dotychczasowych gimnazjów z rejonu bydgoskiego. Wśród 163 wyróżnionych był uczeń naszej szkoły – Fabian Fetter laureat konkursu z informatyki.

Jako laureatowi konkursu Fabianowi przysługują następujące uprawnienia:

 • celująca roczna ocena klasyfikacyjna z informatyki,
 • przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej.

Opiekunem Fabiana w konkursowych zmaganiach była pani Małgorzata Kaźmierczak.

 

(zdjęcia pochodzą ze strony Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy)

 


 

Sukces Kamila

[8 kwietnia 2018r.]

II miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II zdobył Kamil Kolanowski, uczeń klasy IIIb. Finałowe zmagania odbyły się w Toruniu, w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jana Pawła II.

 

 


 

KOMUNIKAT

[27 marca 2018r.]

11 kwietnia (środa) odbędzie się spotkanie z rodzicami tzw. wywiadówka. Porządek spotkań:

- dla klas VII - godz. 16.00

- dla klas II - godz. 16.30

- dla klas III - godz. 17.00

W przypadku zmiany terminu spotkania wychowawca klasy poinformuje uczniów i rodziców.

 

 


 

Szachowe Mistrzostwa Szkół Gminy Mrocza

[27 marca 2018r.]

23 marca rozegrano Szachowe Mistrzostwa Szkół Gminy Mrocza o Puchar Prezesa LUKS „Feniks”. Po zaciętej i wyrównanej walce tytuł mistrza i puchar zdobył Leszek Musiał ze Szkoły Podstawowej w Witosławiu. Dalsza klasyfikacja wyglądała następująco: 2. Kacper Klimek (klasa gimnazjalna w Mroczy), 3. Filip Smełsz (klasa gimnazjalna w Mroczy), 4. Dominik Mazurek (klasa gimnazjalna w Mroczy), 5. Maciej Kutek (SP Witosław), 6. Kinga Chudzik (SP Witosław).

Organizatorzy – Romuald Rosiński i Dagmara Rosińska – dziękują za wsparcie i współpracę prezesowi LUKS „Feniks” Marcinowi Klebsowi oraz opiekunowi sekcji szachowej  „Feniksa” Mirosławowi Kozielskiemu, dyr. SP w Witosławiu Violetcie Erdmann, wicedyr. SP w Mroczy Hannie Staneckiej i Magdalenie Murach.

W Mroczy od wielu lat prężnie działa sekcja szachowa "Feniksa". Opiekun Mirosław Kozielski zaprasza wszystkich zainteresowanych (Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, soboty, godz. 10). Uczniowie SP Mrocza oraz klas gimnazjalnych mogą doskonalić swoje umiejętności także na zajęciach szkolnego kółka szachowego.

 

 

 


 

Rekolekcje Wielkopostne

[20 marca 2018r.]

 

 


 


 

Wielki sukces Fabiana!

[18 marca 2018r.]

 

Fabian Fetter, uczeń klasy IIIb, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Aby osiągnąć ten sukces, Fabian miał do pokonania trzy etapy, podczas których musiał rozwiązać testy składające się z 30 zadań. Zadania te dotyczyły wiedzy oraz umiejętności w posługiwaniu się technologią informacyjną, rozwiązywania problemów z wykorzystaniem algorytmów oraz podstaw programowania. Na każdym z tych etapów Fabian uzyskiwał bardzo wysoki wynik – 84%, 100% i 92%.

 

Gratulujemy Fabianowi i życzymy dalszych sukcesów!

 

 


 

III Targi Edukacyjne

[17 marca 2018r.]

W piątek, 16 marca, w naszej szkole zorganizowane zostały TARGI  EDUKACYJNE, które są formą wsparcia uczniów w procesie podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. W trzeciej edycji spotkania wzięło udział 20 szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego, które w ciekawy sposób zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Dodatkowo obecni byli doradcy zawodowi z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecią.

Każda szkoła ponadgimnazjalna miała swoje stoisko. Gimnazjaliści otrzymali ulotki promujące szkoły, kierunki kształcenia oraz potrzebne materiały rekrutacyjne.

Targi upłynęły w doskonałej atmosferze, pełnej rozmów i cennych wskazówek dotyczących  ścieżki kształcenia młodych ludzi.

 

 

 


 

VIII  Szkolny Konkurs „Ojczyzna – Polszczyzna”

[15 marca 2018r.]

15 marca odbył się VIII Szkolny Konkurs Językowy „Ojczyzna – Polszczyzna”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas VII szkoły podstawowej oraz klasy II i III gimnazjum. Hasłem tegorocznych zmagań były frazeologizmy. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością znaczenia frazeologizmów o różnym pochodzeniu  oraz praktycznym  zastosowaniem w tekstach.

Specjaliści od wyrażeń i zwrotów stanęli w szranki, walczyli jak lwy, zdecydowanie mieli olej w głowie,  sokoli wzrok i nie siedzieli z założonymi rękami. Ezopowy język też nie był konkursowiczom obcy.

Laureatami konkursu zostali:

Natalia Anioł (klasa IIc)

Kamil Brzeziński (klasa IIIb)

Szymon Kubacki (klasa IIc)

 

 


 

Debata "Kompetencje - od wiedzy do działania"

[4 marca 2018r]

27 lutego uczniowie  klas trzecich gimnazjalnych oraz klas siódmych wzięli udział w debacie pod nazwą „Kompetencje - od wiedzy do działania”.

Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom znaczenia kompetencji, rozwoju osobistego w życiu zawodowym oraz poszukiwanie sposobów podnoszenia umiejętności będących uzupełnieniem zdobywanych kwalifikacji.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: pani Joanna Rygielska - surdopedagog i doradca zawodowy w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle, pani Dominika Kwapis - doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle, pani Wiesława Janaszek - doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszcz. W czasie spotkania goście poruszyli szereg różnorodnych tematów. Przedstawili oczekiwania pracodawców względem absolwentów szkół oraz możliwości rozwoju kompetencji miękkich. Szeroko omówili aktualną sytuację na rynku pracy, zawody deficytowe i nadwyżkowe oraz zawody przyszłości w naszym kraju. Pani Joanna Rygielska w swoim wystąpieniu uświadamiała zgromadzonych jak wielką rolę ma rozwój kompetencji w rozwoju zawodowym i osobistym młodego człowieka.

Na zakończenie spotkania pośrednik  pracy Młodzieżowego Centrum Kariery dokonał podsumowania spotkania i przedstawił zakres usług świadczonych przez nakielskie MCK, a także zachęcał uczniów do korzystania ze strony dokariery.pl, gdzie można znaleźć wiele cennych informacji na temat rynku pracy, edukacji oraz działalności Ochotniczych Hufców Pracy.

Koordynatorem spotkania była p. Anna Skubiszewska-Olszak.

 

 


 

Czwarty obóz  „EuroWeek Szkoła Liderów” już za nami!

[24 lutego 2018r.]

Już po raz czwarty uczniowie klas gimnazjalnych oraz jedna uczennica klasy siódmej brali udział w obozie językowym organizowanym przez fundację „EuroWeek Szkoła Liderów”

W dniach 16-20 lutego młodzież uczestniczyła w zajęciach językowych  w uzdrowiskowej miejscowości Długopole Zdrój. Opiekę nad uczniami pełniły: pani Maria Krakowska, pani Anna Skubiszewska-Olszak oraz pani Magdalena Zawieja-Krajewska.

Wolontariusze z Indii, Kolumbii, Urugwaju, Japonii, Wietnamu, Włoch oraz Armenii organizowali całodzienne spotkania prowadzone w języku angielskim. Uczniowie doskonalili umiejętności językowe w różnych kreatywnych ćwiczeniach. Zajęcia prowadzono w formie interaktywnych warsztatów, gier symulujących i praktycznych zadań, a także prezentacji własnych talentów.

Pobyt w Długopolu Zdrój pozwolił uczniom poszerzyć nie tylko umiejętności związane z językiem angielskim. „EuroWeek Szkoła Liderów” to także wiedza na temat geografii, kultury i obyczajów krajów ojczystych wolontariuszy. Na zajęciach rozwijane były również umiejętności efektywnego zarządzania grupą, przezwyciężania problemów i zapobiegania konfliktów, tak by zespół osiągnął zamierzony cel.

Ponadto młodzież dowiedziała się jakie korzyści niesie ze sobą otwarta, pozbawiona granic Europa oraz jak rozsądnie korzystać z możliwości, które niesie ze sobą globalizacja.

Organizator obozu oraz jego uczestnicy wyrażają podziękowania pani Dyrektor i Radzie Rodziców za dofinansowanie kosztów dojazdu do Długopola Zdroju oraz panu Arkadiuszowi Lange za sfinansowanie ubezpieczenia uczestników na czas podróży i pobytu  na obozie.

 

 

 


 

XVII Bal Gimnazjalny

[8 lutego 2018r.]

W czwartek, 8 lutego, w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy odbył się bal uczniów klas trzecich. Zgromadzonych uczniów, rodziców oraz nauczycieli przywitała pani dyrektor Maria Jolanta Miler oraz Danuta Radecka-Dubiel. Dobrej zabawy życzyła gimnazjalistom także pani Alina Zimnicka, przedstawicielka Rady Rodziców, a Kamil Jeszke, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, podziękował (w imieniu wszystkich trzecioklasistów) rodzicom za przygotowanie balu. Zabawę rozpoczęto tradycyjnym polonezem, którego choreografię, jak co roku, przygotowała pani Hanna Stanecka.

Nie obyło się także bez tradycyjnego tortu oraz kwiatów dla wychowawców - pani Hanny Waśniowskiej, pani Magdaleny Zawiei-Krajewskiej, pani Sabiny Lange, pani Doroty Winieckiej-Pogiel, pani Mileny Wojtczak oraz pani Anny Skubiszewskiej-Olszak.

Bal zakończył się o północy, kiedy odśpiewano, zgodnie z tradycją szkoły, Barkę. Oprawę muzyczną balu zapewnił zespół Maciejka.

 

 

 

 


 

 

Uwaga! Niewielkie zmiany w planie lekcji!

[26 stycznia 2018r.]

Prosimy o ponowne zapoznanie się z planem lekcji i zmianami wprowadzonymi w piątek, 26 stycznia.

 

 


 

 

Zmiany w planach lekcji

[18 stycznia 2018r.]

Przypominamy, że od poniedziałku, 22 stycznia, obowiązuje nowy plan lekcji dla wszystkich klas. Ze zmianami możecie zapoznać się tutaj.

 


 

Hej kolęda, kolęda...

[21 grudnia 2017r.]

 

 


 

Świąteczna Paczka 2017

[20 grudnia 2017r.]

Wielkimi krokami zbliża się IV już finał naszej akcji Świąteczna Paczka. Już w najbliższy czwartek, 21 grudnia, wszystkie paczki trafią do obdarowanych. W tym roku pomącą objęta zostanie jedna rodzina i siedem osób samotnych wytypowanych przez pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mroczy. Tegoroczna paczka to przede wszystkim produkty spożywcze i chemiczne. Nie zabraknie też akcentu świątecznego – każdy z obdarowanych otrzyma okolicznościowy stroik wykonany przez nauczycieli naszej szkoły.

Akcja została sfinansowana przede wszystkim ze składek uczniów, którzy zrezygnowali w tym celu z tradycyjnych świątecznych upominków wręczanych sobie podczas klasowych wigilii.

Szkolnym koordynatorem akcji jest pani Małgorzata Kaźmierczak, którą wspierały w tym roku panie: Sabina Lange, Beata Orzechowska i Aleksandra Gardocka  oraz grupa wolontariuszy z klasy III b.

 

 

 


 

Wycieczka do Wrocławia

[12 grudnia 2017r.]

 

 

 

 


Magiczny czas...

[11 grudnia 2017r.]

W naszej szkole już od kilku dni panuje świąteczny nastrój. Wszystko to za sprawą uczniów i nauczycieli, którzy zaangażowali się w przygotowanie bożonarodzeniowej dekoracji. Dzięki tym działaniom w szkole panuje przyjemna i świąteczna atmosfera.

Serdeczne podziękowanie kierujemy w stronę Państwa Justyny i Adama Janik za podarowanie szkole przepięknych choinek.

 


 

Konkurs fotograficzny „ZWIERZĘTA W OBIEKTYWIE” rozstrzygnięty!

[6 grudnia 2017r.]

I miejsce:

 • Małgorzata Skowronek kl. VII a

II miejsce:

 • Karolina Graczkowska kl. II a
 • Robert Zimnicki kl. III a

III miejsce:

 • Julia Bąk VII c
 • Wiktoria Zimnicka kl. II d

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy! Wystawę wszystkich prac można oglądać w świetlicy szkolnej przy ul. Sportowej 2.

 

 


 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

[4 grudnia 2017r.]

 

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy wszystkim Wolontariuszom jak największej satysfakcji z pracy, cierpliwości oraz sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń. Pomagając drugiemu człowiekowi dajemy dobro, które wraca do nas z podwójną siłą. Mamy nadzieję, że nie zabraknie Wam wytrwałości i wiary w to co robicie. Wierzymy, że swoją otwartością i zaangażowaniem będziecie zarażać innych, a dzięki Wam i Waszej pracy świat, w którym żyjemy codziennie będzie stawał się lepszy.

Opiekunki Wolontariatu:

Beata Orzechowska i Joanna Klebs

 

 


 

Kolejna premiera iTeatru

[24 listopada 2017r.]

iTeatr dla szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizację transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce.

W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowej transmisji internetowej.

W naszej szkole kolejną transmisją w ramach iTeatru był spektakl St. Wyspiańskiego "Wyzwolenie". Transmisja odbyła się 23 listopada o godzinie 1000. Spektakl uznany jest za jeden z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych do wystawienia utworów dramatycznych. To wielki traktat o teatrze, patriotyzmie i poszukiwaniu własnego ja.

Sztukę tę obejrzeli uczniowie klas IIIa i IIIb.

 

 


 

Zaproszenie

[15 listopada 2017r.]

Do najbliższej środy (22 listopada) w świetlicy szkolnej przy ul. Sportowej 2 można oglądać wystawę płaskorzeźby. Autorami prac są: Pan Andrzej Brzóska i uczestnicy sekcji plastycznej, działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy.

 


Obchody Święta Niepodległości

[10 listopada 2017r.]

 

 

 

 


 

KOMUNIKAT

[3 listopada 2017r.]

W najbliższy wtorek, 7 listopada, odbędzie się spotkanie z rodzicami, tzw. wywiadówka:

 • dla klas VII - godz. 16.00
 • dla klas II - godz. 16.30
 • dla klas III - godz. 17.00

O ewentualnych zmianach terminu spotkania wychowawca poinformuje uczniów i rodziców.

 

 


 

Spotkanie z podróżnikiem

[27 października 2017r]

Krzysztof Kryza - poznański  podróżnik. Wędruje  samotnie po miejscach egzotycznych i nieznanych. Na każdej wyprawie spędza kilka miesięcy. Wrażeniami z wypraw dzieli się na spotkaniach autorskich. 27 października uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści pana Krzysztofa. Opowieści te wzbogacone były pokazem multimedialnym

Podróżnik bardzo ciekawie  opowiadał  o codziennym, trudnym życiu mieszkańców  terenów, które odwiedził. Opowiadał o życiu w zgodzie z prawami natury z dala od cywilizacji.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Mroczy ze Szkołą Podstawową im. Wojska Polskiego w Mroczy.

 

 


 

Uwięzieni w pokoju zagadek...

[26 października 2017r.]

Czterej uczniowie naszej szkoły: Fabian Fetter, Radek Jasiorowski, Kamil Kolanowski i Konrad Łaniecki, wraz z panią Małgorzatą Kaźmierczak odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, w której od niedawna mieści się escape room, czyli pokój zagadek Klubu Enigma.

Zamknięci w escape roomie gracze muszą wydostać się z pomieszczenia w określonym czasie. By to zrobić, trzeba rozwiązać kilka zagadek, wykazać się zręcznością i umiejętnością logicznego myślenia. Uczestnicy muszą ze sobą współpracować i wykorzystać swoje zdolności analityczne. Tutaj liczy się spostrzegawczość, kreatywność, spryt i wiedza. Zabawa odbywa się pod presją czasu i czujnym okiem kamery. Każde zadanie to kolejna wskazówka do wyjścia. Wystarczy znaleźć kod…

Nasi uczniowie uwolnili się z pokoju zagadek po 35 minutach (czyli 10 minut przed czasem!).

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Klubu Enigma mieszczącego się przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4 w Bydgoszczy.

 

 

 

 


 

Nocny maraton czytania

[24 października 2017r.]

O zaletach czytania wiedzą wszyscy. Nasza szkolna biblioteka w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych po raz kolejny przypomniała to grupie uczniów, którzy uczestniczyli w wydarzeniu "Noc w Szkole" z dnia 20 na 21 października

Jednym z elementów tego spotkania był NOCNY MARATON CZYTANIA. Wydarzenie to stało się okazją do promocji czytelnictwa. Grupie młodzieży przypomniano, że książka rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poprawia koncentrację i pamięć, czyni nas świetnymi rozmówcami.

Bardzo dziękujemy uczennicom, które zgodziły się zaprezentować głośno fragment swojej ulubionej książki i tym samym przekonać swoich kolegów i koleżanki do sięgnięcia po ciekawą lekturę.

 

 

 


 

Konkurs pięknego czytania

[16 października 2017r.]

16 października w naszej bibliotece w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA UTWORÓW JANA PAWŁA II. Jury w składzie: Hanna Stanecka, Roksana Jarecka, Brygida Bratkowska i Beata Orzechowska oceniając czytanie, brało pod uwagę: interpretację wybranego tekstu, dykcję i prawidłową emisję głosu, wrażliwość na piękno słowa mówionego. Jurorzy byli zgodni w wytypowaniu zwycięzcy. Przyznali również wyróżnienia.

Mistrzem Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania został Kamil Kolanowski (klasa IIIb)

Wyróżnienia:

 • Anna Sobierajska (klasa IIIb)
 • Sandra Żurek (klasa IIc)
 • Martyna Góra (klasa IId)
 • Zuzanna Lasek (klasa IId)

W spotkaniu uczestniczyła  klasa VIIc, której serdecznie dziękujemy za przybycie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 


 

Idźmy naprzód z nadzieją

[15 października 2017r]

W niedzielny wieczór 15 października społeczność naszej szkoły zorganizowała wieczornicę poświęconą świętemu Janowi Pawłowi  II. Przygotowaniom uroczystości przyświecało hasło „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”. Podczas spotkania usłyszeć można było prawdziwy głos papieża Polaka ale również jego słowa wypowiedziane głosami gości. Po raz kolejny sięgnięto do nauczania Jana Pawła II. Wspomniano słowa Tego, który wzywał do nawrócenia i stawiania sobie ciągle nowych wymagań. Wieczór dostarczył wielu wzruszeń. Wszystkim przybyłym na to spotkanie serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: Małgorzata Kaźmierczak, Sabina Lange, Roksana Jarecka i Beata Orzechowska

 

 

 


 

W zdrowym ciele zdrowy duch

[14 października 2017r.]

Sportowy charakter miały tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole zorganizowane w piątek, 13 października.

 

 

 

 


 

Wieczór Papieski

[10 października 2017r.]

 


 

XVII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

[5 października 2017r.]

 

 

 

 


 

Dąb przyjaźni i współpracy

[22 września 2017r.]

W piątek, 15 września, w samo południe miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W mroteckim parku w pobliżu szkoły polscy i niemieccy uczestnicy wymiany międzyszkolnej pomiędzy Mroczą a Lindern, przy współudziale znakomitych gości, zasadzili drzewo. Dąb ma być symbolem długoletniej współpracy i wyznacznikiem dalszych wspólnych działań. W wyjątkowej uroczystości wzięli udział: pani dyrektor Zespołu Szkół w Lindern Petra Vodke – Schmeier, burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Leszek Klesiński oraz sekretarz Zygmunt Gliszczyński.

Gospodarzem uroczystości była pani Maria Jolanta Miler dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy.

 

 

 

 


 

Kolejna wymiana młodzieży

[21 września 2017r]

Od 10 do 16 września miała miejsce kolejna wymiana młodzieży pomiędzy uczniami Szkoły Podstawowej w Mroczy (klasy gimnazjalne) oraz Zespołem Szkół w Lindern (Niemcy). Podczas minionego tygodnia młodzi ludzie mieli okazję przebywać w swoim towarzystwie, ale przede wszystkim wspólnie działać umacniając trwające już przyjaźnie oraz zawierać nowe znajomości. Program przygotowany przez obie szkoły pełen był wspólnych działań nastawionych na integrację w poszanowaniu kultury i odrębności obu państw. Podczas spotkania Polacy wraz z Niemieckimi kolegami poznawali urokliwe zakątki Bydgoszczy. Wspaniale bawili się podczas wtorkowej wyprawy do Rościmina, gdzie pod szczególną opieką pływali kajakami po tamtejszym jeziorze.  W środę uczestnicy spotkania przechadzali się uliczkami Gdańska poznając wspólną historię i ciekawostki dotyczące Polski i Niemiec, a związane z Gdańskiem.

W czwartek uczniowie wyruszyli do Torunia podążając śladem „Katowskich opowieści” Kat Toruński wraz ze swoja żoną pokazywali młodzieży miasto.

Piątkowe przedpołudnie uczniowie spędzili w szkole, gdzie podczas warsztatów kulinarnych piekli smakowite słodkości, a następnie razem wykonywali obrazy z widokami Polski, które zaprezentowane będą podczas wystawy w szkole.

Popołudnia i wieczory młodzi Niemcy spędzali pod opieką rodzin gospodarzy. Dzięki temu poznali okolicę i tutejszą kulturę, obyczaje i gościnność.

Tydzień szybko minął. W piątkowe południe w mroteckim parku w obecności i przy współudziale gości posadziliśmy dąb na znak naszej długoletniej współpracy.

Tak ogromne przedsięwzięcie nie mogło by się odbyć bez współudziału wielu osób, którym za pracę, wsparcie, pomoc, poświęcony czas i serce bardzo serdecznie dziękujemy.

Projekt był dofinansowany z funduszu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz ze środków Miasta i Gminy Mrocza. Organizatorami byli nauczyciele oraz uczniowie wraz z rodzinami.

 

 


 

Plan lekcji na rok szkolny 2017/2018

[3 września 2017r.]

Informujemy, że dostępny jest już plan lekcji na rok szkolny 2017/2018. W ciągu kilku najbliższych dni mogą pojawić się drobne zmiany, o których będziemy informować na bieżąco.

s


s

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

[23 sierpnia 2017r.]

Przypominamy, że nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczyna się w poniedziałek, 4 września. Harmonogram uroczystości:

godz. 830 - Msza św. w kościele p.w. św. Mikołaja i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mroczy

godz. 945 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w budynku hali widowiskowo-sportowej

 

 


Poprawiony: piątek, 31 sierpnia 2018 08:45
 
basketball jerseys custom 

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat po kliknięciu na link. Zgoda po naciśnięciu "Agree" To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information