PDF Drukuj Email

s

Zakończenie roku szkolnego

[23 czerwca 2017r.]

W piątek, 23 czerwca, odbyło się w naszej szkole  zakończenie roku szkolnego. Świętowanie cała społeczność rozpoczęła udziałem we mszy świętej. Po niej uroczystość kontynuowano na sali gimnastycznej naszej szkoły. Tę część Imprezy swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza pan Leszek Klesiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy pan Andrzej Brzóska, Przewodniczący Komisji Oświaty i Polityki Społecznej pan Włodzimierz Kobyłecki, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Maciejewska oraz licznie zgromadzeni rodzice. Zebranych gości przywitała pani Dyrektor Danuta Radecka-Dubiel, która gratulowała wszystkim uczniom ukończenia kolejnej klasy naszego gimnazjum, a także życzyła udanych i bezpiecznych wakacji.

Następnie przyszedł czas na wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce, sporcie oraz dla laureatów w licznych konkursach przedmiotowych.

Wszyscy obecni mieli okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez panią Wicedyrektor Hannę Stanecką wraz z uczniami klasy II B.

Na zakończenie uczniowie spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami aby odebrać świadectwa i rozpocząć upragnione wakacje.

Poniżej przedstawiamy listę osób wyróżnionych w bieżącym roku szkolnym:

klasa I C

 • Natalia Anioł
 • Mikołaj Długołęcki
 • Alicja Podlaszewska
 • Anna Pokojska
 • Monika Rakowska
 • Sandra Żurek

klasa I D

 • Kacper Klimek

klasa I E

 • Szymon Stasinowski

klasa II B

 • Sara Berghleh
 • Kamil Brzeziński
 • Fabian Fetter

klasa II E

 • Maciej Sobieszczyk

klasa II F

 • Weronika Bogusz
 • Klaudia Wołk

klasa III A

 • Magdalena Kujawa

klasa III B

 • Arnika Głąb
 • Wiktoria Jóźwiak
 • Julia Kaczmarek
 • Paulina Kemnitz
 • Klaudia Klimek
 • Marta Lange
 • Szymon Lewandowski
 • Małgorzata Maciejewska
 • Julia Maik
 • Olga Młynarczyk
 • Dominika Piotrowska
 • Natalia Zapora

klasa III D

 • Weronika Baranowska

 

 


 

Pożegnanie klas trzecich

[22 czerwca 2017r.]

22 czerwca o godz. 1700 odbyło się pożegnanie klas trzecich. Po okolicznościowym przemówieniu pani dyrektor Danuty Radeckiej-Dubiel nastąpiło rozdanie wyróżnień i nagród ufundowanych przez Radę Rodziców reprezentowaną przez panią Katarzynę Maciejewską. Najwyższe średnie w tym roku uzyskały Julia Kaczmarek i Małgorzata Maciejewska, które nagrodził także burmistrz Mroczy. Uroczystość zakończyła się programem artystycznym przygotowanym przez klasę IIIb oraz wspólnym zdjęciem uczniów i nauczycieli.

 

 

 

 


 

Wycieczka do Poznania

[22 czerwca 2017r.]

We wtorek, 20 czerwca, odbyła się wycieczka klas pierwszych do Poznania. Pierwszym jej punktem była Katedra Gnieźnieńska ze słynnymi gotyckimi drzwiami. W Poznaniu uczniowie zobaczyli m. in. Bazylikę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny, Ratusz na Starym Rynku, Ostrów Tumski, Rezerwat Archeologiczny Genius Loci i palmiarnię.

 

 

 


 

Wakacje tuż, tuż...

[20 czerwca 2017r.]

20 czerwca odbyło się spotkanie edukacyjne dla uczniów naszej szkoły z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Nakle n. Notecią, mł. bryg. Marcinem  Jędrzyńskim.  Uczniowie zapoznani zostali z zasadami bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych oraz postępowania w sytuacji zagrożenia pożarem. Prelekcja została wzbogacona o krótkie filmy ilustrujące przygotowane przez strażaków eksperymenty z ogniem oraz wybrane akcje gaśnicze na terenie powiatu.

W czasie spotkania przypomniano także procedury postępowania w przypadku zagrożenia zdrowia i życia oraz numery alarmowe.

s

 


s

PODZIĘKOWANIE

[7 czerwca 2017r.]

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Wolontariuszom z naszego gimnazjum za kolejny rok pomocy drugiemu człowiekowi. Niech każdy dobry uczynek, dobre słowo wraca do Was i daje Wam satysfakcję, ponieważ „w ofiarowaniu siebie najpiękniejsze jest to, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy...

Życzymy Wam radości, osobistego rozwoju, optymizmu i poczucia wpływu na zmieniający się świat  oraz samych sukcesów. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy uśmiech podarowany naszym Podopiecznym.

Dziękujemy!

Opiekunowie Wolontariatu: Joanna Klebs i Beata Orzechowska

 

s


s

Człowiek i jego środowisko

[1 czerwca 2017r.]

1 czerwca odbył się w naszej szkole X już międzyszkolny konkurs „Człowiek i jego środowisko”. W czasie konkursu drużyny zmagają się z teoretycznymi i praktycznymi zadaniami z matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii i edukacji dla bezpieczeństwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w naszym konkursie.

Laureatami konkursu zostały drużyny:

I miejsce - Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni

II miejsce - Gimnazjum nr 4 z Nakła nad Notecią

III miejsce - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy

 

 

 

 


 

Festyn Profilaktyczny

[30 maja 2017r.]

30 maja w naszej szkole odbył się 14. Festyn Profilaktyczny "Żyję realnie, nie wirtualnie". Uroczystość rozpoczęła się przemarszem ulicami miasta, podczas  którego uczniowie prezentowali transparenty i plakaty dotyczące profilaktyki uzależnień od Internetu. W ramach zajęć profilaktycznych młodzież obejrzała  film pt. "Nerve", którego tematyka została wykorzystana na festynie. Poza tym młodzi ludzie przygotowali strój i cechy człowieka realnego i wirtualnego.

Imprezę uświetnili swoim występem uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Janusz Korczaka w Więcborku, którzy przedstawili inscenizację teatralną pt. "Bajka dla dużych dzieci". Dodatkowo w ten dzień prezentowali się uczniowie biorący udział w konkursie pt. "Szkoła Talentów". Miłym akcentem był pokaz taneczny uczennicy z SP w Sadkach Sandry Frydrychowicz, która wykonuje własne choreografie jazz modern i show dance. Jest Mistrzynią Europy i Vice Mistrzynią Polski w Solo Modern.

Festyn składał się z części artystycznej i konkursowej. W czasie imprezy uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursach wiedzowych. Młodzież bawiła się w duchu zdrowej rywalizacji i po zaciętej dogrywce najlepsza okazała się klasa IIb, a tuż za nimi na miejscu drugim była klasa IIa. Natomiast miejsce trzecie zajęła klasa IIIb. Klasa, która zdobyła pierwsze miejsce, pojedzie w nagrodę do kina.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy przyjęli zaproszenie i wspólnie ze społecznością gimnazjalną uczestniczyli w festynie, który jest tradycją naszej szkoły.

 

s

 


s

Śladami Jana Pawła II

[22-27 maja 2017r.]

Jak co roku, uczniowie klas trzecich wyruszyli na wycieczkę Śladami Jana Pawła II. Przez 6 dni (od 22 do 27 maja) grupa 39 uczniów wraz z opiekunami poznawała miejsca związane z życiem patrona szkoły - Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Tatrzański Park Narodowy, Zakopane i Kraków. Uczestnicy wycieczki zwiedzili także Muzeum Państwowe Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz Jaskinię Wolności na Słowacji. Dodatkową atrakcją wyjazdu był pobyt w Parku Rozrywki Energy Landia w Zatorze.

 

 

 


 

Omnibus Gimnazjalny

[22 maja 2017r.]

W poniedziałek, 22 maja, odbył się w Paterku konkurs "Omnibus Gimnazjalny". Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Hubert Górecki (klasa IIIb), Kacper Klimek (klasa Id),  Fabian Fetter oraz Kamil Kolanowski (obaj z klasy IIb).  Nasi uczniowie zajęli trzy pierwsze miejsca w tym konkursie:


I miejsce: Hubert Górecki

II miejsce: Kamil Kolanowski

III miejsce: Fabian Fetter

Gratulujemy!!!

 

 

 


s

Mazurska przygoda

[17-19 maja 2017r.]

W dniach 17-19 maja 44 uczniów klas II uczestniczyło w wycieczce na Mazury. W trakcie trzydniowego pobytu mieli okazję odwiedzić pola Grunwaldu, hutę szkła i Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, zwiedzić bunkry i kwatery hitlerowskie z okresu II wojny światowej w Memerkach i Wilczym Szańcu, posłuchać koncertu organowego w Świętej Lipce, obejrzeć słynny most obrotowy w Giżycku, pospacerować po starówkach Kętrzyna i Olsztyna. Niezapomniane pozostaną także wrażenia z ogniska integracyjnego jak i nocnych podchodów po okolicznych lasach Bęsi.

 

 


Koncert urodzinowy

[16 maja 2017r.]

By upamiętnić rocznicę urodzin Jana Pawła II, 16 maja w naszym Gimnazjum zorganizowany został Koncert "Naszemu Patronowi". Przygotowaniom uroczystości przyświecały słowa Papieża: MŁODYCH POCIĄGAJĄ WYMAGANIA I WYSOKIE IDEAŁY.

Podczas koncertu wystąpili:

- Chór szkolny "Con Amore", działający w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Łobżenicy  pod kierunkiem pani Lucyny Pufal

- Chór pod przewodnictwem pani Marty Trudzińskiej z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Paterku

- Chór działający w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie pod kierunkiem pani Joanny Krause

- Chór działający w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy pod batutą pana Karola Koziela

Rolę konferansjerów pełnili uczniowie naszej szkoły: Sandra Żurek i Kamil Kolanowski.

Wieczór muzyczny dostarczył wielu wzruszeń i muzycznych inspiracji. Serdecznie dziękujemy chórom za wspaniały występ i gościom za przybycie.

 

 

s

 


 

SZKOŁA TALENTÓW 2017

[15 maja 2017r.]
„Talent pracuje, geniusz tworzy”
Robert Schumann

 

15 maja odbyła się kolejna już edycja konkursu „Szkoła Talentów”, która zgromadziła młodzież z pasją w dziedzinie plastycznej, rzeźbiarskiej, literackiej, informatycznej, kulinarnej oraz  wokalnej.

Na szkolnym korytarzu zorganizowana została wystawa prac uczniów biorących udział w projekcie. Pozostali uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności podczas Festynu Profilaktycznego, który odbędzie się 30 maja.

Łącznie w projekcie wzięło udział 24 gimnazjalistów.

 

 

 

 


 

KOMUNIKAT

[9 maja 2017r.]

W najbliższy poniedziałek, 15 maja, odbędzie się spotkanie z rodzicami, tzw. wywiadówka:

 • dla klas I - godz. 16.00
 • dla klas II - godz. 16.30
 • dla klas III - godz. 16.30 (ok. 30 min. spotkanie informacyjne w sali 103 z przedstawicielami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu w sprawie naboru do I klasy szkoły branżowej, następnie z wychowawcami w klasach)

 


 

Wycieczka "Śladami Jana Pawła II"

[5 maja 2017r.]

Informujemy, że zaplanowane na najbliższy wtorek spotkanie organizacyjne dla rodziców, w związku z wycieczką "Śladami Jana Pawła II", zostaje przeniesione na środę, 10 maja, na godzinę 1700. Za zmianę przepraszamy.

s


 

Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Strofka"

[3 maja 2017r.]

Dobrze zaprezentowali się uczniowie naszego gimnazjum na etapie gminnym Konkursu Recytatorskiego „Strofka”. Przez cały rok przygotowywała się kilkuosobowa grupa, z której po konkursie szkolnym wyłonieni zostali reprezentanci do eliminacji wojewódzkich: Natalia Anioł, Kamil Kolanowski, Małgorzata Maciejewska, Angelika Stopa i Konrad Tadych.

Zmagania o awans w MGOKiR-u w Mroczy były trudne. Jury, któremu przewodniczyła znakomita recytatorka, instruktorka Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy Krystyna Wulert, wymagało od uczestników doskonałej interpretacji tekstów i stosowania starannie dobranych środków wyrazu.

Awans uzyskali Kamil Kolanowski oraz Konrad Tadych. W maju zaprezentują się w finale w WOK w Bydgoszczy.

Gratulujemy i życzymy sukcesu!

s


 

Komunikat

[30 kwietnia 2017r.]

Informujemy, że we wtorek, 2 maja, sekretariat szkoły nie będzie czynny.

s


 

Zmiany w planie lekcji...

[21 kwietnia 2017r.]

Od najbliższego poniedziałku, 24 kwietnia, wprowadzamy kilka drobnych zmian w planie lekcji. Dla ułatwienia, zmiany te zaznaczone zostały kolorem czerwonym. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

s


s

Egzamin gimnazjalny

[11 kwietnia 2017r.]

Przypominamy, że już 19 kwietnia (w środę) rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne trzecioklasistów. W związku z tym przygotowaliśmy krótką prezentację dotyczącą podstawowych informacji związanych z egzaminem. Prosimy o zapoznanie się z nią zarówno uczniów, jak i rodziców.

 

s


s

Nałogi. Droga donikąd...

[10 kwietnia 2017r.]

10 kwietnia rozstrzygnięty został X Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny "NAŁOGI - DROGA DONIKĄD". Konkurs polegał na wykonaniu pracy, która swoją treścią nawiązywała do tematyki uzależnień.

W kategorii praca literacka zwyciężyła Magdalena Kujawa, uczennica klasy IIIa. Jej praca "Spowiedź martwej duszy" okazała się najlepsza w całym powiecie! Natomiast w kategorii plastycznej Julia Krzoska (uczennica klasy IIe) zajęła III miejsce za wykonanie plakatu "Używki próbują Cię zniszczyć".

Serdecznie gratulujemy!

 

s


Kolejna zmiana planu lekcji...

[31 marca 2017r.]

Prosimy o zapoznanie się z kolejnymi zmianami w planie lekcji. Plan ten obowiązywać będzie od poniedziałku, 3 kwietnia.

s


s

W świecie dobrych manier

[31 marca 2017r.]

Dobre maniery świadczą o szacunku i wrażliwości na potrzeby innych, są przejawem miłości”. W tym roku szkolnym pani Danuta Balcer i Anna Skubiszewska - Olszak wprowadziły w naszej szkole innowację pedagogiczną „Kultura i szacunek to mój pozytywny wizerunek”. Głównym celem tego  nowatorskiego programu było wspomaganie wszechstronnego rozwoju ucznia, a w szczególności zminimalizowanie problemów wychowawczych. Innowacja ta była realizowana w formie konkursu, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły.

29 marca odbył się finał konkursu. Do tego etapu zakwalifikowało się pięć klas: Ic, IIb, IId, IIIb i IIId. Zadania wymagały od uczniów różnorodnej wiedzy dotyczącej zasad dobrego wychowania.

Wyniki konkursu:

I miejsce – klasa IIId

II miejsce – klasa IIIb

III miejsce – klasa Ic

Częścią programu był też konkurs "Dama i Dżentelmen Gimnazjum". W wyniku głosowania całej społeczności szkolnej zwyciężyli: Angelika Stopa i Rafał Narloch, oboje z klasy IIIb. Gratulujemy zwycięzcom!

 

 

s


s

Potyczki Informatyczne

[30 marca 2017r.]

II miejsce naszej drużyny w IV edycji „Potyczek Informatycznych” – konkursu zorganizowanego przez ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią. Hubert Górecki, Fabian Fetter i Kamil Kolanowski wykazali się ogromną wiedzą oraz umiejętnościami m. in. z zakresu budowy komputera i programowania w Logo, tracąc tylko 2 punkty do zwycięzców – reprezentacji Gimnazjum nr 4 w Nakle.

 

 

s


 

Festiwal Pięknego Czytania

[26 marca 2017r.]

14 marca dwoje uczniów naszej szkoły: Anna Sobierajska i Kamil Kolanowski uczestniczyło w Bydgoskim Festiwalu Pięknego Czytania Młodzieży Gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana. Do festiwalu przystąpiło 62 gimnazjalistów z 22 szkół Bydgoszczy i regionu, m. in. z Osielska, Mroczy, Wierzchucina Królewskiego, Nowej Wisi Wielkiej, Złotnik Kujawskich, Dziewierzewa, Łabiszyna, Tuczna i Bydgoszczy.

Jury oceniało intonację, płynność, wyrazistość i poprawność czytania i na podstawie tych kryteriów wytypowało 30 finalistów, którzy 21 marca walczyli o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania. W gronie finalistów znaleźli się nasi uczniowie.

Finał VII  edycji  Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana zorganizowany został przez Fundację Bookcrossing Polska wraz z Zespołem Szkół Budowlanych i odbył się  w Salonie Hoffman - KPCK w Bydgoszczy.

Festiwal, zorganizowany już po raz siódmy, popularyzuje książkę i czytelnictwo, propaguje ideę pięknego czytania, promuje literaturę regionalną i jej twórców.

 

s


s

Komunikat

[20 marca 2017r.]

Informujemy, że w najbliższy poniedziałek, 27 marca, odbędzie się spotkanie z rodzicami, tzw. wywiadówka. Porządek spotkań:

- dla klas I - godz. 1600

- dla klas II - godz. 1630

- dla klas III - godz. 1700

O ewentualnych zmianach terminu spotkania wychowawca poinformuje uczniów i rodziców.

s


s

Kolejne zwycięstwo koszykarek z Mroczy!

[19 marca 2017r.]

W sobotę, 18 marca, na zaproszenie Burmistrza Janikowa w celu rozegrania turnieju przyjechały reprezentacje koszykarskie kobiet z Mroczy, Szubina i Inowrocławia. Jest to już kolejny turniej koszykarski kobiet, który systematycznie rozgrywany jest w każdym z miast, a zapoczątkowany został po olimpiadzie w Chełmnie 2016. Ideą tych turniejów jest możliwość amatorskiej rywalizacji na parkiecie i aktywne spędzanie czasu.

W składzie reprezentacji Mroczy wystąpiły trzy uczennice naszego gimnazjum: Marta Lange, Julia Maik i Olga Młynarczyk.

Organizatorzy zaproponowali najbardziej sprawiedliwą  formę rozgrywek, czyli mecze "każdy z każdym". Po ostatnich wygranych turniejach drużyny z Janikowa, to im przypadła rola faworyta oraz związana z tym presja. Po pierwszym spotkaniu gospodynie potwierdziły, że są w formie i pewnie wygrały z szubiniankami 47:23.

Drugi mecz to pojedynek mroczanek z nieprzewidywalnym zespołem z Inowrocławia. Po dobrej grze Mrocza wygrywa 33 do 15.

Kolejny mecz to zacięte i wyrównane spotkanie Szubina z Inowrocławiem 32:28 oraz pojedynek faworytów Janikowa oraz Mroczy. Dziewczyny z Mroczy zagrały świetny mecz i przez cały czas kontrolowały wynik. Grały mądrze, skutecznie i ambitnie. Wygrana 43 do 30 była w pełni zasłużona i dawała  ogromną szansę na zwycięstwo w całym turnieju.

Ostatnie i najważniejsze mecze to wygrana Janikowa nad Inowrocławiem 45:11 i potwierdzenie mistrzowskiej formy mroczanek , które pewnie ograły Szubin 43:11.

Ostatecznie w sześciu meczach Reprezentantki Gminy Mrocza zwyciężyły w trzech i pewnie wygrały Turniej Burmistrza Janikowa, sprawiając ekipie ogromną radość.

Wyniki turnieju:

I miejsce - Mrocza

II miejsce - Janikowo

III miejsce - Szubin

IV miejsce - Inowrocław

Skład drużyny z  Mroczy: Marta Lange, Monika Sobieszczyk, Beata Dudzińska, Kasia Ksobiak, Julia Maik, Olga Młynarczyk oraz Kinga Joachimiak.

Trener: Marcin Klebs

 

 

s


s

Kolejny sukces koszykarek!

[16 marca 2017r.]

16 marca w sali gimnastycznej  Zespołu Szkół nr 26 im. Huberta Wagnera w Bydgoszczy rywalizowały ze sobą drużyny koszykówki dziewcząt z Więcborka, Mroczy oraz Bydgoszczy. Murowanym faworytem tego turnieju były gospodynie - najlepsza w Bydgoszczy, a także w kraju,  drużyna koszykarska dziewcząt U-16.  Dzięki sportowej postawie trenerów wszystkich zespołów ustalono, że pierwszy mecz rozegrają między sobą koszykarki z Więcborka (mistrzynie powiatu sępoleńskiego) oraz Mroczy (mistrzynie powiatu nakielskiego).

Mecz nie był ładnym widowiskiem, jednak dostarczył wielu emocji. Dla obydwu drużyn liczyła  się głównie wygrana, a nie popisy techniczne. Jak to w takich meczach bywa, było dużo walki, ambicji oraz biegania. Wynik zmieniał się praktycznie co kwartę, by ostatecznie w końcówce spotkania mroczanki utrzymały korzystny dla siebie wynik 24:23.

Drugi mecz to pojedynek Bydgoszczy z Więcborkiem. Jak można było przypuszczać, mimo ambitnej postawy więcborczanek, gospodynie pewnie wygrały 46:16.

W ostatnim meczu dziewczęta z Mroczy dzielnie walczyły o jak najlepszy rezultat  z faworytem turnieju, by ostatecznie przegrać po bardzo dobrej grze 51-37. W tym meczu dziewczęta z naszego gimnazjum zagrały już na swoim poziomie i pokazały się z bardzo dobrej strony na tle bydgoszczanek.

Jest to jeden z największych sukcesów  naszej szkoły w grach zespołowych. Podkreślić należy, że koszykarki walczyły i wygrywały ze szkołami, w których prowadzone są klasy o profilu sportowym. Ambicja, poświęcenie czasu i wieloletnie zaangażowanie dziewcząt zniwelowały tę różnicę i pozwoliły osiągnąć sukces, którym jest VI miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Skład drużyny:

Marta LANGE, Małgorzata MACIEJEWSKA, Julia KACZMAREK, Julia MAIK, Olga MŁYNARCZYK, Angelika STOPA, Dominika ŚNIEGÓLSKA, Oliwia SUDOŁ i Zuzanna LASEK.

 

 

s


s

Wielki sukces Szymona Lewandowskiego!

[15 marca 2017r.]

Z radością informujemy, że Szymon Lewandowski (uczeń klasy III b), został laureatem Konkursu Kuratoryjnego z Języka Niemieckiego. Jako laureat ma otwartą drogę do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej. Nie musi też zdawać egzaminu końcowego z języka obcego - otrzymuje z tego egzaminu maksymalna liczbę punktów.

Szymon zajął też II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego, który odbył się 15 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi i życzymy dalszych sukcesów.

s


s

Inspiracje

[9 marca 2017r.]

9 marca uczniowie klasy II f uczestniczyli w Warsztatach Edukacyjnych pt. „Inspiracje” zorganizowanych przez pracowników Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Podczas zajęć uczniowie tworzyli pomysłowe statki z klocków LEGO oraz wspólnie wykonywali barwne graffiti. Dzięki uczestnictwu w zajęciach, młodzież pod fachowym okiem pana Piotra Drozdowskiego, pana Adama Gajewskiego oraz pani Doroty Kaczmarek doskonaliła umiejętność twórczego myślenia w praktycznej formie.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom MCK za przeprowadzenie ciekawych warsztatów.

 

s


s

Mistrzostwo powiatu w koszykówce!

[2 marca 2017r.]

Po wielu, wielu latach nasze gimnazjum zdobyło mistrzostwo powiatu w koszykówce dziewcząt. Tegoroczne zawody powiatowe odbywały się 1 marca w hali szubińskiego gimnazjum i uczestniczyły w nich oprócz gospodyń, koszykarki z Mroczy oraz z Nakła.

Po losowaniu, już w pierwszym meczu, doszło do pojedynku faworyzowanych zespołów Szubina i Mroczy. Mecz był bardzo emocjonującym widowiskiem. Stosunkowo niski wynik (30:24) wskazuje, że był to mecz walki a o wygranej zadecydowały detale i przygotowanie motoryczne zawodniczek z Mroczy.

Drugi mecz to pojedynek Szubina z Nakłem, w którym koszykarki gospodyń cały czas kontrolowały przebieg meczu. Wynik 63:20.

Ostatni mecz to pojedynek Gimnazjum w Mroczy z Gimnazjum nr 4 w Nakle, w którym dziewczęta z Mroczy potwierdziły mistrzowską formę i pewnie wygrały 64:9.

Skład zwycięskiego zespołu:

Zuzanna Lasek, Dominika Śniególska, Julia Maik, Julia Kczmarek, Marta Lange, Małgorzata Maciejewska, Olga Młynarczyk, Angelika Stopa.

Trener: Marcin Klebs

 

s


s

Zmagania siatkarskie rozstrzygnięte!

[1 marca 2017r.]

Na przełomie stycznia i lutego odbyły się w naszej szkole międzyklasowe rozgrywki siatkarskie w kategoriach dziewcząt i chłopców. Po rozegraniu meczów eliminacyjnych (podczas zajęć wychowania fizycznego) do finałów awansowały najlepsze zespoły.

W klasach pierwszych w kategorii dziewcząt wygrały uczennice klasy Id, a w kategorii chłopców - uczniowie z klasy Ib.

Bardzo wyrównane były mecze między reprezentacjami chłopców klas drugich. Puchar zdobyli zawodnicy z klasy IIe, którzy w finałach pokonali kolegów z klasy IIb.

W klasach trzecich po bardzo dobrym meczu uczennice z klasy IIIa wygrały z klasą IIIB i zdobyły mistrzostwo gimnazjum, a ich koledzy pokonali w finale klasę IIIc.

Każda z wygranych drużyn otrzymała pamiątkową nagrodę wręczoną przez panią dyrektor Danutę Radecką-Dubiel.

 

 

s


s

Komunikat

[28 lutego 2017r.]

Prosimy o zapoznanie się z drobnymi zmianami w planie lekcji. Poprawiony plan lekcji obowiązywać będzie od środy, 1 marca. Dla ułatwienia, zmiany zaznaczone zostały kolorem niebieskim.

s


s

Pomoc dla Stasia

[28 lutego 2017r.]

2 lutego uczniowie klasy Ie naszego gimnazjum zbierali pieniądze na pomoc i ochronę zdrowia Stasia Zglińskiego. Dla Stasia przeznaczony został również cały dochód z dyskoteki karnawałowej w naszej szkole. Razem zebraliśmy 400zł. Mały Staś chory jest na SMA i większość swojego życia spędził w szpitalu.

Pozdrawiamy Stasia i jego Rodziców.

 

 


s

Walentynkowy Konkurs Pięknego Czytania

[27 lutego 2017r.]

Z przyjemnością informujemy, że w ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się Walentynkowy Konkurs Pięknego Czytania po Niemiecku. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy samodzielnie przygotowywali teksty o tematyce miłosnej.

Wszyscy uczestnicy wykazali zaangażowanie, a najpiękniej zaprezentowali się:

Szymon Lewandowski, Anna Domańska, Julia Krzoska, Szymon Stasinowski oraz Radosław Jasiorowski.

Życzymy dalszych sukcesów w nauce.

s

 


s

Z wizytą w bibliotece UKW

[21 lutego 2017r.]

20 lutego uczniowie naszej szkoły, dzięki wsparciu Rady Rodziców, odwiedzili Bibliotekę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Poznali nie tylko historię biblioteki uniwersyteckiej, ale także najnowsze technologie ułatwiające pracę bibliotekarzy i czytelników, którzy chcą korzystać z zasobów biblioteki.

s


s

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Utworów o Miłości

[14 lutego 2017r.]

14 lutego w naszej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Utworów o Miłości. Jury w składzie: pani Hanna Stanecka, pani Roksana Jarecka i pani Beata Orzechowska oceniając czytanie brało pod uwagę przede wszystkim: dykcję i prawidłową emisję głosu, interpretację wybranego tekstu poetyckiego, wrażliwość na piękno słowa mówionego.

Poziom wystąpień był bardzo wyrównany. Jednak jurorzy byli zgodni w wytypowaniu zwycięzców konkursu.

Pierwsze miejsce zajęły: Martyna Góra (klasa Id) i Małgorzata Maciejewska (klasa IIIb)

Drugie miejsce przyznano Weronice Baranowskiej (klasa IIId)

Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Cynarzewska (klasa IIIa)

 

s


s

Ale jazda!

[13 lutego 2017r.]

1 lutego, w pierwszym tygodniu ferii zimowych, młodzież naszej szkoły korzystała z uroków zimy i aktywnie spędziła czas na lodowisku w Nakle nad Notecią. Uczniowie mieli do dyspozycji taflę lodu tylko dla siebie, zatem mogli sprawdzić swoje umiejętności w jeździe figurowej na łyżwach. Mniej doświadczeni mogli ćwiczyć przy bandzie…

 

 


s

EuroWeek Szkoła Liderów

[11 lutego 2016r.]

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły brali udział w obozie językowym „EuroWeek Szkoła Liderów”. Gimnazjaliści w dniach 31 stycznia - 4 lutego spędzili czas w malowniczej miejscowości Międzygórze uczestnicząc w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z Indii, Etiopii, Kenii, Meksyku, Filipin i Białorusi. Uczniowie mieli okazję poznawać kraje, z których pochodzili wolontariusze, rozwijać swoją znajomość języka angielskiego układając historyjki, ćwicząc kreatywne pisanie i mówienie, oraz biorąc udział w wielu grach językowych. Wieczorami wolontariusze dbali o czas wolny uczniów organizując dyskoteki lub grając w tenisa stołowego z podopiecznymi.

Biorąc udział w spacerze po Międzygórzu gimnazjaliści podziwiali górskie krajobrazy a podczas zorganizowanej wspólnie z wolontariuszami bitwy na śnieżki, korzystali także z uroków zimy.

Dodatkową atrakcją była krótka wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka, w czasie której młodzież zwiedziła Muzeum Filumenistycze, bramę wodną oraz inne zabytkowe miejsca tych dwóch miejscowości.

 

 

 

s


s

Wielki sukces Szymona

[11 lutego 2017r.]

Szymon Lewandowski - uczeń klasy IIIb - reprezentował nasze gimnazjum w Kuratoryjnym Konkursie z Języka Niemieckiego. Przeszedł etapy szkolny i rejonowy, obecnie przygotowuje się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu. Opiekunką Szymona jest Katarzyna Tomasz.

Wszyscy trzymamy kciuki!

s


s

Historia II wojny światowej. Kampania wrześniowa

[27 stycznia 2017r.]

24 listopada 22 uczniów klas: Ic, IIIa i IIIb wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Historia II wojny światowej. Kampania wrześniowa" organizowanym przez Centrum Edukacji Historycznej "Myśliciel". Przed feriami otrzymaliśmy wyniki konkursu.

W kategorii test (pytania zamknięte i otwarte) Szkolnym Laureatem Konkursu została Magdalena Kujawa, uzyskując 34 pkt./40, która jednocześnie uzyskała tytuł Szkolnego Laureata Konkursu w kategorii praca fotograficzna. W kategorii test kolejne miejsca zajęły: II miejsce - Anna Domańska - 30 pkt./40, III miejsce - Małgorzata Maciejewska - 29 pkt./40. Natomiast najlepsze wyniki spośród uczniów klasy Ic  uzyskali: Mikołaj Długołęcki - 27 pkt./40, Sandra Żurek - 26 pkt./40, Adrian Wołowicz - 25 pkt./40.

W kategorii praca plastyczna wyróżnienia otrzymały: Alicja Podlaszewska oraz Natalia Tymińska -  kl. I c. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i gratulujemy!

s


s

XVI Bal Gimnazjalny

[27 stycznia 2017r.]

W piątek, 27 stycznia, w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy odbył się bal uczniów klas trzecich. Zgromadzonych uczniów, rodziców oraz nauczycieli przywitała pani dyrektor Danuta Radecka-Dubiel. Dobrej zabawy życzyła gimnazjalistom także pani Katarzyna Maciejewska, przewodnicząca Rady Rodziców a Marta Lange, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, podziękowała (w imieniu wszystkich trzecioklasistów) rodzicom za przygotowanie balu. Zabawę rozpoczęto tradycyjnym polonezem, którego choreografię, jak co roku, przygotowała pani Hanna Stanecka.

Nie obyło się także bez tradycyjnego tortu oraz kwiatów dla wychowawców - pani Doroty Winieckiej-Pogiel, pana Romualda Rosińskiego, pani Krystyny Daroń, pani Agnieszki Wojtczak i pana Mirosława Głowackiego.

Bal zakończył się o północy, kiedy odśpiewano, zgodnie z tradycją szkoły, Barkę. Oprawę muzyczną balu zapewnił zespół Maciejka.

 

 

 

 


s

Czym zajmuje się ZUS?

[26 stycznia 2017r.]

26 stycznia w naszej szkole gościliśmy panią Alinę Szałkowską z Wydziału Organizacji i Analiz ZUS Oddział w Bydgoszczy.  Uczniowie klas III b i III e brali udział w zajęciach, których celem było przybliżenie  uczniom kwestii  związanych z działalnością Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jego produktów, oferty i roli, jaką odgrywa we współczesnym społeczeństwie.

sBezpieczne ferie

[25 stycznia 2017r.]

24 stycznia 2017 r. w ramach akcji Bezpieczne ferie w naszej szkole odbyły się spotkania młodzieży z funkcjonariuszem policji sierżantem sztabowym Pawłem Kujawą i funkcjonariuszem Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią, kapitanem Pawłem Przybylskim. Mundurowi mówili o zagrożeniach i niebezpieczeństwach, na jakie mogą być narażeni ludzie w okresie ferii zimowych. Przestrzegali przede wszystkim przed zażywaniem środków psychoaktywnych, wchodzeniem na zamarznięte tafle jezior, stawów i innych zbiorników wodnych, a także przypominali o zachowaniu ostrożności na drodze. Największy nacisk położyli na konieczność bycia widocznym na drodze. Uczniowie poznali przyczyny zatruć tlenkiem węgla i od teraz wiedzą, co zrobić, by uniknąć zaczadzenia oraz  jak pomóc w wypadku zatrucia. Przypomniano także numery alarmowe.

Dzień wcześniej prelekcje dla rodziców poprowadził sierżant sztabowy Krystian Napierała, przypominając zebranym o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa w czasie ferii.  Wskazał na zagrożenia związane z używkami i przestrzegł przed konsekwencjami prawnymi, jakie może ponieść  w związku z tym osoba niepełnoletnia.

 

 


 

Gry planszowe

[23 stycznia 2017r.]

 

 

Wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy w każdy poniedziałek i czwartek do świetlicy szkolnej (od godz. 1330 do godz. 1430).

s

s


s

Żyj zdrowo - kolorowo

[19 stycznia 2017r.]

19 stycznia dla uczniów klas integracyjnych został zorganizowany warsztat kulinarny pod hasłem "Żyj zdrowo - kolorowo". Nasi uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania się oraz uczyli się przygotowywać sałatki. Zajęcia prowadzili nauczyciele Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Bydgoszczy przy współpracy z nauczycielami kształcenia specjalnego naszego gimnazjum.

 

 


s

Wiadomości z biblioteki

[19 stycznia 2017r.]

Przedstawiamy wyniki rankingu czytelniczego OCEŃ KSIĄŻKĘ przygotowanego przez bibliotekę szkolną:

Tytuł książki Liczba oddanych głosów
ogółem wciągająca dobra przeciętna słaba
Zostań, jeśli kochasz 15 4 11 - -
Złodziejka książek 34 13 9 8 4
Harry Potter i przeklęte dziecko 36 17 9 3 7
Jesteś cudem 13 5 6 2 -
Bóg nigdy nie mruga 9 4 5 - -

 

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie "CZYTELNIK ROKU". Każdy może zostać Czytelnikiem Roku - zdecyduje o tym liczba przeczytanych książek.

A w ramach rozwoju kompetencji czytelniczych proponujemy także czytelniczy ranking klas. Wyniki za I półrocze są następujące:

 

Klasa Liczba przeczytanych książek
1a 51
1b 113
1c 64
1d 55
1e 57
2a 105
2b 83
2c 82
2d 67
2e 48
3a 102
3b 103
3c 79
3d 76
3e 48

 Małgorzata Maciejewska pierwsza w województwie

[16 stycznia 2016 r.]

18 grudnia 2016r. odbył się I Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek w Paterku. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Paterku oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Boskiej Bolesnej w Paterku.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach: soliści, zespoły oraz chóry.

Profesjonalne jury w składzie - Beata Nehring (nauczycielka rytmiki i kształcenia słuchu Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią) oraz Michał Gacka (dyrektor placówki) postanowiło przyznać Małgorzacie Maciejewskiej pierwsze miejsce w kategorii soliści (szkoła gimnazjalna). Małgosia znakomicie wykonała dwie piękne pastorałki: „piosenka świąteczna” – Natalii Kukulskiej i „święta w nas” – zespołu Blue Cafe czym zachwyciła nie tylko jurorów ale i licznie zgromadzoną publiczność.

 

 

 


s

Bakcyl

[16 stycznia 2017r.]

Przez dwa dni, 8 grudnia i 16 stycznia, uczniowie klas III b i III e mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat bankowości, finansów, możliwości inwestowania oraz bezpieczeństwie działań w tej dziedzinie (w ramach realizacji bankowego projektu "Bakcyl"). Tematyką jaką uczniowie zajmowali się podczas realizacji zajęć to: "Pożyczaj z głową", "Twoje pieniądze", "Mądre inwestowanie" oraz "Finanse na całe życie". Projekt "Bakcyl" opracowany i zainaugurowany został  przez Warszawski Instytut Bankowości, a zajęcia prowadziła pani Natalia Żołądkiewicz, pracownica Banku Spółdzielczego w Koronowie, Oddział w Mroczy.

s


s

To już 25. Finał WOŚP!

[15 stycznia 2017r.]

Kolejny już raz uczennice naszej szkoły: Arnika Głąb, Agnieszka Kielmann, Natalia Zapora, Julia Kaczmarek, Dominika Piotrowska, Olga Młynarczyk i Angelika Stopa włączyły się w zbiórkę pieniędzy podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już wolontariuszki kwestowały pod opieką pani Małgorzaty Kaźmierczak.

W tym roku zbieraliśmy fundusze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Jak zwykle mieszkańcy Mroczy i Witosławia nie zawiedli - tym razem zebraliśmy 5 788,74 zł!

 

 

 


 

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

[13 stycznia 2017r.]

13 stycznia 2017 r. drużyna naszego gimnazjum w składzie: Sandra Żurek (klasa Ic), Sara Berghleh (klasa IIb), Julia Kaczmarek oraz Paulina Kemnitz (klasa IIIb) godnie reprezentowały szkołę w III etapie konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" zorganizowanym przez Krajeński Park Krajobrazowy w Więcborku, zdobywając zaszczytne II miejsce. Dziewczyny wykazały się znajomością zagadnień dotyczących ochrony przyrody i wiedzą na temat parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 


s

Przyroda w obiektywie

[3 stycznia 2017r.]

Na przełomie listopada i grudnia dla uczniów naszej szkoły został zorganizowany w świetlicy szkolnej konkurs fotograficzny "Przyroda w obiektywie". Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Patrycja Musiał (klasa Ia)

II miejsce - Małgorzata Maciejewska (klasa IIIb)

III miejsce - Martyna Gondek (klasa Ib) i Julia Krzoska (klasa IIe).

Wszystkie wyróżnione osoby otrzymały atrakcyjne nagrody a ich prace oglądać można w świetlicy szkolnej.

 

 

 


s

Komunikat

[30 grudnia 2016r.]

W związku z nowym rozkładem przerw i godzin lekcyjnych od 2 stycznia 2017r. obowiązuje także nowy rozkład dowozu i odwozu uczniów. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

PKS BYDGOSZCZ [pdf]

HEN-BUS [pdf]

USŁUGI TRANSPORTOWE ZOFIA SPLITT [pdf]

GIMBUS [pdf]

 


HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

[22 grudnia 2016r.]

Czas przed świętami Bożego Narodzenia był wyjątkowy ze względu na atmosferę, która panowała w naszym gimnazjum. Szkoła została udekorowana przez uczniów bożonarodzeniowymi ozdobami. Tradycyjnym elementem byłą choinka, za którą chcielibyśmy podziękować panu Robertowi Domańskiemu. Odbył się też konkurs klasowy na najpiękniejszą dekorację i najoryginalniejsze życzenia świąteczne, w którym zwyciężyła klasa IIe.

21 grudnia na przerwach między lekcjami można było posłuchać życzeń nagranych przez przedstawicieli klas oraz kolęd i pastorałek.

22 grudnia odbyły się klasowe spotkania wigilijne z tradycyjnym opłatkiem. Tego samego dnia przybyli też do gimnazjum kolędnicy, którzy pod kierunkiem pani Hanny Staneckiej przygotowali jasełka pt. „Hej kolęda, kolęda”.

Jak co roku harcerze przynieśli nam Betlejemskie Światło Pokoju, którego płomień ma wnosić w nasze codzienne życie pokój. Całą uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru, którego opiekunem jest pan Karol Koziel.

Na koniec życzenia świąteczne zgromadzonej społeczności szkolnej złożyła pani Dyrektor oraz pani Katarzyna Maciejewska – Przewodnicząca Rady Rodziców – która wraz z przedstawicielkami Rady przygotowała i wręczyła słodkie podarunki każdemu uczniowi.

 

 

 

 


 

Komunikat

[21 grudnia 2016r.]

Informujemy, że od poniedziałku, 2 stycznia 2017 r. obowiązywać będzie nowy rozkład przerw i godzin lekcyjnych.

 

nr

lekcji

czas

trwania lekcji

czas

trwania przerwy

1. 815 - 900 10 minut
2. 910 - 955 10 minut
3. 1005 - 1050 10 minut
4. 1100 - 1145 15 minut (przerwa obiadowa)
5. 1200 - 1245 5 minut
6. 1250 - 1335 10 minut
7. 1345 - 1430 5 minut
8. 1435 - 1520 5 minut
9. 1525 - 1610 5 minut

 


s

Świąteczna Paczka 2016

[20 grudnia 2016r]

To już trzeci finał akcji Świąteczna Paczka. W tym roku pomocą objęliśmy jedną rodzinę oraz sześć osób samotnych wytypowanych przez pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mroczy. Tegoroczna paczka to przede wszystkim produkty spożywcze, chemiczne oraz odzież. Nie zabrakło też akcentu świątecznego – każdy z obdarowanych otrzymał okolicznościowy stroik wykonany przez nauczycieli naszej szkoły.

Akcja została sfinansowana przede wszystkim ze składek uczniów, którzy zrezygnowali w tym celu z tradycyjnych świątecznych upominków wręczanych sobie podczas klasowych wigilii.

Szkolnym koordynatorem akcji była pani Małgorzata Kaźmierczak, którą wspierały w tym roku panie: Sabina Lange, Danuta Balcer, Paulina Słoma i Milena Wojtczak oraz grupa wolontariuszy licząca 30 osób.

Podziękowania należą się także osobom, które wsparły tegoroczną akcję:

panu Edmundowi Balcerowi (Artykuły Spożywczo-Przemysłowe)

panu Tomaszowi Słomie (Artykuły Różne)

Szczególne podziękowania kierujemy do firmy transportowej Splitt z Drążna (Krajowe i Międzynarodowe Przewozy Pasażerskie), która nieodpłatnie pomogła nam dostarczyć przygotowane paczki.

Raz jeszcze dziękujemy przede wszystkim całej społeczności naszej szkoły za hojność i zaangażowanie w tegoroczną akcję.

 

 

n


 

Biblioteka szkolna sposobem na ciekawe spędzenie czasu

[18 grudnia 2016r.]

Nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowości wydawnicze, które do wypożyczania pomogła przygotować grupa miłośników czytania. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z ofertą biblioteki, która może być miejscem na ciekawe spędzenie wolnego czasu.

 

 


s

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

[17 grudnia 2016r.]

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych rozstrzygnięty! I miejsce zajął Adrian Wołowicz z klasy IC, II miejsce Julia Krzoska z klasy IIE. Prace przesłane zostały na wystawę bożonarodzeniową zorganizowaną przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Przysieku. Gratulujemy!

s

 


s

Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

[7 grudnia 2016r.]

7 grudnia w naszej szkole miał miejsce Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii przeznaczony dla uczniów klas pierwszych. Uczniowie odpowiadali na 30 pytań związanych z kulturą, obyczajami, historią, geografią oraz polityką Wielkiej Brytanii. Największą wiedzą wykazali się następujący uczniowie:

I miejsce Michał Glaza

II miejsce Wiktor Rozpłoch

III miejsce Gracjan Pawlikowski oraz Mikołaj Piątkowski

s


s

"...bo przyroda w Polsce jest ciekawa"

[5 grudnia 2016r.]

5 grudnia dotarła do nas informacja o sukcesie uczennicy klasy III A - Anny Domańskiej. Ania zajęła I miejsce w konkursie "Z ekologią bez granic" w kategorii poezja, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Tegorocznym hasłem konkursu było "...bo przyroda w Polsce jest ciekawa". Gratulujemy!

 


 

XVI Dzień Papieski w naszej szkole

[22 listopada 2016r.]

Kolejny już raz nasza szkoła włączyła się w zbiórkę na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Zbiórka pieniędzy odbywała się przez dwa dni - pierwszy to "Dzień Anioła Stróża", a drugi - "Dzień bez Diety". Udało nam się zebrać kwotę 402,00 zł. Bardzo dziękujemy rodzicom, na wsparcie których (jak zawsze) mogliśmy liczyć podczas zbiórki.

 

 


s

Spacer po linie

[17 listopada 2016r.]

17 listopada w naszej szkole gościł TEATR KURTYNA z Krakowa. Zaprezentowany spektakl profilaktyczny "Spacer po linie" to przejmująca analiza czasu dojrzewania, kiedy młodzi ludzie stoją wobec konieczności dokonywania wyborów, których głównymi determinantami są rozbudzone emocje.

Istotnymi elementami przedstawionego spektaklu było:

- przeciwdziałanie agresji i przemocy,

- zarządzanie emocjami,

- umiejętność kontroli stresu,

- rozwiązywanie sytuacji konfliktowych,

- zapobieganie zagrożeniom związanym ze środkami psychoaktywnymi.

Zasygnalizowane zostały także konsekwencje prawne zachowań aspołecznych.

 


 

Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie

[14 listopada 2016r.]

9 listopada w naszej szkole odbył się SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY.

Celem konkursu było:

- poznanie życiorysu i głównych wątków dziedzictwa Jana Pawła II

- zapoznanie się z wartościami istotnymi w nauczaniu Jana Pawła II

- przybliżenie nauk Jana Pawła II dotyczących właściwych celów i postaw życiowych młodego pokolenia.

W konkursie  udział wzięli wszyscy uczniowie gimnazjum i miał on charakter indywidualny. Do rozwiązania był test wielokrotnego wyboru.

W wyniku rywalizacji I miejsce zajęła uczennica z klasy IIc, Martyna Gondek, zdobywając maksymalną liczbę punktów.

II miejsce zdobył Kamil Brzeziński, uczeń klasy IIb; III miejsce - Magdalena Kujawa (klasa IIIa) a IV miejsce - Anna Pokojska (klas Ic) i Zuzanna Lasek (klasa Id).

 

 


 

Święto Niepodległości

[11 listopada 2016r.]

Stanę na każde Twoje zawołanie, Polsko” – to motyw przewodni uroczystości, która odbyła się w naszym gimnazjum w czwartek, 10 listopada, z okazji Święta Niepodległości.

Po wykonaniu hymnu chór pięknie zaśpiewał dwie wzruszające pieśni patriotyczne.

W drugiej części uczniowie klasy Ic przedstawili inscenizację ukazującą trudne czasy naszej zniewolonej ojczyzny i walkę o ocalenie języka narodowego. Oprócz ogólnonarodowych wydarzeń widzowie mogli poznać regionalne aspekty związane z tymi trudnymi czasami. W zainscenizowanych tekstach, wierszach, prezentacji multimedialnej pokazano Miejsca Pamięci Narodowej w Mroczy i okolicach, przemiany języka związane z germanizacją i przede wszystkim poświęcenie wielu pokoleń naszych rodaków, którzy wywalczyli wolność ojczyzny.

Uroczystość była uświetniona dzięki kotylionom, które przygotowali wszyscy uczniowie.

Każda klasa przyniosła też na apel symboliczny znicz. Po uroczystości klasa Ic pod opieką pani Dagmary Rosińskiej oraz przewodniczący poszczególnych klas zapalili znicze w miejscach pamięci na cmentarzach i w innych miejscach, przedstawionych w prezentacji.

Szczególną opieką nasze gimnazjum otacza zbiorową mogiłę na starym cmentarzu przy ulicy Nakielskiej – od lat uczniowie dbają o to miejsce. Na Święto Niepodległości klasa II e wraz z wychowawczynią, panią Mileną Wojtczak, pięknie wyeksponowali w tym miejscu nasze barwy narodowe.

 


 

Wpłaty na Komitet Rodzicielski

[2 listopada 2016r.]

Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym wpłaty na Komitet Rodzicielski można dokonywać na konto bankowe. Tegoroczna stawka to 30,00 zł. W przypadku dwójki (lub większej liczby dzieci) rodzice płacą tylko raz.

Wpłaty należy dokonać na konto Rady Rodziców przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy,

numer konta: 41 8144 0005 2004 0044 1856 0001 (Bank Spółdzielczy w Koronowie Oddział w Mroczy).

W opisie należy wpisać: wpłata na Komitet Rodzicielski Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy, imię i nazwisko ucznia oraz klasa

 

 


 

Kultura i szacunek to mój pozytywny wizerunek

[31 października 2016r.]

 

Już po raz czwarty w naszej szkole jest realizowany program z cyklu savoir-vivre, pt.  „KULTURA I SZACUNEK TO MÓJ POZYTYWNY WIZERUNEK". Głównym założeniem projektu jest propagowanie wiedzy na temat kulturalnego stylu życia wśród młodzieży gimnazjalnej.

Program będzie przebiegał w dwóch etapach i obejmował całą społeczność szkolną. Planowany termin realizacji przewidziany jest do końca pierwszego semestru roku szkolnego 2016/2017.

 


 

Wycieczka do Warszawy

[20 października 2016r.]

W dniach 18-19 października młodzież naszego gimnazjum pojechała na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od starego miasta gdzie podziwialiśmy plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, Warszawską Syrenkę, Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza. Byliśmy również na cmentarzu na Powązkach gdzie odwiedziliśmy groby m. in. Rudego, Alka i Zośki. Popołudnie spędziliśmy w Centrum Nauki Kopernik gdzie każdy mógł dotknąć, spróbować, zgłębić to co lubi najbardziej. Po wyczerpującym dniu udaliśmy się na nocleg.

Następnego dnia pospacerowaliśmy po Warszawskich Łazienkach gdzie przyswoiliśmy mnóstwo historii. Następnie pojechaliśmy pod stadion narodowy. Na koniec udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki by zobaczyć panoramę Warszawy.

 

 


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

[26 października 2016r.]

21 października był dniem wyjątkowym w naszej szkole. Po raz pierwszy społeczność gimnazjum obchodziła święto biblioteki szkolnej. Głównym celem imprezy było propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży. W związku z tym ogłoszono konkursy:

Konkurs na najpiękniejsza zakładkę do książki

Z książką mi do twarzy - konkurs na najciekawszą fotografię

Nasi czytelnicy dali popis kreatywności, a każda praca wyróżniała się i ujmowała czymś innym. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach serdecznie dziękujemy i zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach, których inicjatorką będzie biblioteka szkolna w przyszłości.

Gratulujemy zwycięzcom! A zostały nimi w Konkursie na najpiękniejszą zakładkę do książki:

Julia Krzoska, Izabela Łukasik, Alicja Podlaszewska i Arnika Głąb

Wyłoniono też zwyciężczynie  w konkursie "Z książką mi do twarzy":

I miejsce Patrycja Musiał

II miejsce Julianna Górecka

III miejsce Julia Kaczmarek

W tym dniu nie zabrakło też zabaw edukacyjnych, które wzbogaciły wiedzę na temat książki i biblioteki, a uroczystość zakończył słodki poczęstunek.

 

 


 

Opowiem Ci o naszym Patronie...

[18 października 2016r.]

„(…), że był nie tylko wielkim Papieżem, ale najlepszym wychowawcą i przyjacielem młodzieży.” Takimi słowami uczniowie klasy II c, pod kierownictwem Pani Sabiny Lange, rozpoczęli apel pt. „Opowiem Ci o naszym patronie”.

Młodzież opowiadała swoim kolegom i koleżankom o życiu wspaniałego papieża, Polaka. Przywróciła pamięć o jego ważnych dla każdego słowach, wspominała dzieciństwo i opowiadała o czasach, gdy Jan Paweł II odwiedzał ludzi z całego świata, rozmawiał z nimi, pomagał im znaleźć właściwą drogę życia, przekazywał ojcowską miłość.

Całemu przedstawieniu towarzyszyła prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia i filmy z najważniejszych momentów życia papieża, została ona przygotowana przez Panią Małgorzatę Kaźmierczak.

Oczywiście nie mogło zabraknąć chóru naszego gimnazjum, przedstawił on dwie piosenki „Nie lękajcie się” oraz „Barka”.  Przygotowaniem młodzieży do części muzycznej zajął się Pan Karol Koziel.

 

 

 

 


 

XVI Pielgrzymka na Jasną Górę

[13 października 2016r.]

 

 


 

Już zintegrowani...

[26 września 2016r.]

26 września br. uczniowie klas I wyjechali na wycieczkę integracyjną do Piaseczna koło Sępólna. Cel  podróży o tajemniczej nazwie Bartolini, skryty wśród pól i lasów pięknej Krajny, okazał się zakątkiem pełnym niespodzianek.

Na uczestników czekały różnorodne rozrywki. Już z daleka kusiła wysoka zjeżdżalnia „Spiderman”. Kto polubił akrobacje, mógł poskakać na trampolinach. Każdy mógł wsiąść na konia lub kucyka i pokonać kilka okrążeń na ogrodzonym placu, oczywiście z pomocą instruktora. Później był sprawdzian, kto ma najcelniejsze oko. Strzelanie z wiatrówek do celu oddalonego o 15 m nie było najłatwiejsze, ale okazało się, że niektórzy świetnie sobie z tym poradzili. Bardzo wciągającym zajęciem okazało się wędkowanie. Wśród zapalonych wędkarzy znaleźli się nie tylko chłopcy, ale wiele dziewcząt również mogło się pochwalić złowionymi okazami. Wielkie powodzenie miały rowery BMX. Rozległy teren z górkami i dolinami był świetnym polem treningowym. I oczywiście nie obyło się bez piłki. Chętni grali w piłkę nożną i w siatkówkę. A kto się zmęczył, wypoczywał w hamaku albo na huśtawce. Po tylu wrażeniach uczestnicy wycieczki z apetytem zjedli smaczne kiełbaski z różnymi dodatkami.

Wszyscy świetnie się bawili i stwierdzili, że chętnie przyjechaliby tutaj jeszcze raz.

 

 


 

Podaj dalej... drugie życie odpadów

[20 września 2016r.]

 

 

20 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna, już 23. edycja, odbywała się pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów”.  Nie do wszystkich ludzi dociera apel, aby dbać o swoje środowisko. Pewnie upłynie jeszcze wiele czasu, nim zrozumieją, jak ważne jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości. Na szczęście byliśmy zdeterminowani do walki o czystość naszego najbliższego otoczenia. W tym roku zajęliśmy się sprzątaniem parku przy ulicy Łąkowej w Mroczy. Pod opieką pani Roksany Jareckiej oraz pani Aldony Pawlak w jedno popołudnie udało nam się zrobić dużo dobrego dla naszego środowiska.

 


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

[1 września 2016r.]

1 września uroczyście rozpoczął się w naszym gimnazjum nowy rok szkolny 2016/2017. Po symbolicznym pierwszym dzwonku zabrzmiał  „Mazurek Dąbrowskiego”.  Cała społeczność szkolna uczciła minutą ciszy tragiczne wydarzenia 1 września 1939 roku.

Pani dyrektor Danuta Radecka–Dubiel przywitała wszystkich zebranych. Wśród zaproszonych gości byli: pan Leszek Klesiński - Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza, pan Andrzej Brzóska - Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy, pan Włodzimierz Kobyłecki - Przewodniczący Komisji Oświaty i Polityki Społecznej, pan Marian Wiśniewski - Dyrektor MGOKiR oraz pani Katarzyna Maciejewska - Przewodnicząca Rady Rodziców naszego gimnazjum. Po przemówieniach pani dyrektor oraz przybyłych gości w krótkim programie słowno-muzycznym wystąpili uczniowie kl. IIb, IIIb oraz IIId.

Na zakończenie uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej przez ks. Adama Stachowiaka.

 

Inspiracją dla nas wszystkich na rozpoczynający się rok szkolny niech będą słowa naszego Patrona, które przypomniała Marta Lange - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego:

Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”.

 

 


Poprawiony: czwartek, 31 sierpnia 2017 21:03
 

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat po kliknięciu na link. Zgoda po naciśnięciu "Agree" To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information