PDF Drukuj Email

ORŁY 2016

[23 czerwca 2016 r.]

W czwartek, 23 czerwca, odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie klas trzecich. Imprezę swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Pan Leszek Klesiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Pan Andrzej Brzóska, Przewodniczący Komisji Oświaty i Polityki Społecznej Pan Włodzimierz Kobyłecki, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty Pani Hanna Polewczyńska, Dyrektor MGOKiR Pan Marian Wiśniewski, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Maciejewska oraz licznie zgromadzeni rodzice. Zebranych gości przywitała Pani Dyrektor Danuta Radecka-Dubiel, która gratulowała wszystkim uczniom ukończenia szkoły i życzyła bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w murach nowej szkoły.

Następnie przyszedł czas na wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce, sporcie oraz dla laureatów w licznych konkursach przedmiotowych. Pani Dyrektor wręczyła również list gratulacyjny Państwu Lidii i Wiesławowi Talarczykom, Państwu Małgorzacie i Józefowi Kotkom oraz Państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Skorupom. Najlepszą uczennicą kończącą szkołę została Justyna Talarczyk – to ona zajmowała wysokie miejsca w wielu konkursach przedmiotowych i uzyskała najwyższą średnią w nauce. Ośmioro trzecioklasistów ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Są to:

Paulina Błędzińska

Adriana Kotek

Aleksandra Małkowska

Weronika Skorupa

Justyna Talarczyk

Adrian Błoch

Marek Najdowski

Wiktoria Sobieszczyk

Wieczór uświetniła niezwykła gala wręczenia nagród ORŁY 2016 - niczym ta w Hollywood. Nie zabrakło nawet czerwonego dywanu... Wspaniały duet prowadzących – Anna Domańska i Kamil Kolanowski – przedstawiał nominowanych, a następnie zwycięzców w kategoriach takich jak: Najpilniejszy Uczeń Roku, Uczeń z Sercem na Dłoni, Dżentelmen Roku czy Mistrz Uśmiechu

Na zakończenie można było skosztować wspaniałego tortu ufundowanego przez Radę Rodziców.

 


 

List do Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

już za kilka chwil opustoszeją mury Waszych szkół i pełni nowej wiedzy oraz doświadczeń rozpoczniecie upragnione wakacje.

Lato wyzwala wiele radości i energii. To okres, w którym Wasze prawo do wypoczynku i czasu wolnego, gwarantowane przez Konwencję o prawach dziecka, jest realizowane w sposób szczególny. Spędzacie więcej niż zazwyczaj czasu poza domem, dłużej pozostajecie bez opieki dorosłych.

Świetnie, prawda? Zgadzam się, to znakomita lekcja samodzielności, pod warunkiem jednak, że wszelkie wakacyjne aktywności będziecie podejmować odpowiedzialnie.

Beztroskie lato to wyjątkowy przywilej młodości. Przeżyjcie je wraz z bliskimi i przyjaciółmi, tymi na których możecie liczyć. Przewidujcie niebezpieczeństwa, podejmujcie wyłącznie mądre decyzje, nie dajcie się ponieść emocjom. Zaspakajajcie dziecięcą ciekawość, ale bez zbędnego ryzyka. Aktywnie uczestniczcie w życiu kulturalnym, artystycznym czy sportowym – to również jedno z waszych niezbywalnych praw. Korzystając z uroków wakacyjnej zabawy nie zapominajcie o poszanowaniu praw innych osób - kolegów, rodziców, opiekunów.

W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – Odwaga ratuje życie (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

najserdeczniej pozdrawiam,

Wasz Rzecznik Marek Michalak

 Spotkanie informacyjne dla rodziców szóstoklasistów

Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy zaprasza rodziców uczniów klas VI SP na spotkanie informacyjne dotyczące nowego roku szkolnego 2016/2017.

Termin: 27 czerwca 2016 r. (poniedziałek)

Godzina: 1600

Miejsce: budynek gimnazjum ul. Sportowa 2 (hol, I piętro)

 


 

Profilaktyka uzależnień

[21 czerwca 2016 r.]

21 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach profilaktyki uzależnień. Młodzież biorąca udział w prelekcjach dowiedziała się czym są dopalacze, w jaki sposób działają na organizm ludzki oraz jakie zagrożenia dla zdrowia powoduje zażywanie substancji psychoaktywnych. Gimnazjum odwiedzili przedstawiciele Policji – sierżant szt. Marcin Górak, dzielnicowy sierżant szt. Krystian Napierała i mł. aspirant Łukasz Król oraz pani Aneta Okoniewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią.

Spotkanie zakończyło się pokazem sprawności psa tropiącego, którego przewodnikiem jest aspirant Łukasz Król.

W prelekcjach uczestniczyli uczniowie klas I gimnazjum, później z podobną tematyką mieli okazję zapoznać się rodzice.

 

 


 

Śladami Jana Pawła II

[11 czerwca 2016 r.]

Od 6 do 11 czerwca uczniowie klas trzecich, jak co roku, uczestniczyli w wycieczce „Śladami Jana Pawła II”. Pokonując prawie 1900 km odwiedzili miejsca związane z osobą naszego patrona a także te, które ważne są dla historii Polski.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Domu Rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach, kolejnego dnia uczniowie zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Bochni. Trzeci dzień był sprawdzianem kondycji fizycznej uczestników – do pokonania była bowiem Dolina Kościeliska wraz z Jaskinią Mroźną. Kolejnego dnia odpoczywali spływając przełomem  Dunajca w Pieninach oraz wjeżdżając kolejką krzesełkową na Palenicę (722 m n.p.m.) i spacerując alejkami parkowymi Szczawnicy. Ostatnie dwa dni przeznaczone były na zwiedzanie Krakowa i Wrocławia.

 


 

Jak nie czytam, jak czytam

[10 czerwca 2016 r.]

10 czerwca młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI MASOWEGO CZYTANIA "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM".

Punktualnie o godzinie 1000 uczniowie wraz z nauczycielami  wyszli  przed budynek szkoły ze swoją ulubioną książką w ręku.

Akcja miała na celu zachęcenie do sięgnięcia po książkę i zaszczepienie w młodych ludziach mody na czytanie.

 

 

 


 

Kolejny sukces Justyny

[10 czerwca 2016 r.]

 

Uczennica klasy III a naszego gimnazjum, Justyna Talarczyk, zajęła II miejsce w  VII Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim pod hasłem: "II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach".

Justyna była autorką  pracy pod tytułem: "Wacław Polewczyński, pseudonim "Połomski" (1898-1948). Żołnierz Niezłomny we wspomnieniach rodziny".

Uczennicę wspierała Justyna Piotrowska-Tojza. Gala podsumowująca konkurs odbyła się 10 czerwca 2016 r. w Raciborzu.

Justynie Talarczyk, wielkiej miłośniczce historii, serdecznie gratulujemy!

 

 


 

Człowiek i jego środowisko

[25 maja 2016 r.]

25 maja w naszym gimnazjum odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu „Człowiek i jego środowisko”. Tym razem do rywalizacji stanęło aż 6 szkół:

Gimnazjum nr 4 w Nakle,

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Paterku,

Gimnazjum przy ZSO w Kcyni,

Gimnazjum im. W. Witosa w Samostrzelu,

Gimnazjum w Dziewierzewie

i nasze Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy.

Po długich zmaganiach z części teoretycznej i praktycznej wyłonili się zwycięzcy:

  • Gimnazjum im. JP II w Mroczy
  • Gimnazjum nr 4 w Nakle
  • Gimnazjum im. JP II w Paterku.

Podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników i ich opiekunów i organizatorów konkursu – nauczycieli naszego Gimnazjum. Szczególne podziękowania należą się sponsorom – Radzie Rodziców przy Gimnazjum w Mroczy i Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Mroczy, za ufundowanie nagród rzeczowych.

 


Majowy koncert chórów zaprzyjaźnionych szkół im. Jana Pawła II

[18 maja 2016 r.]

W szczególnym dniu, 18 maja, w 96. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, w naszej szkole odbył się niezwykły koncert. Do gimnazjum przybyły chóry/zespoły z trzech zaprzyjaźnionych szkół noszących imię tego Patrona.

Były to:

- Zespół Szkół im. Jana Pawła II z Gostycyna, przygotowany przez pana Marcina Kiedrowskiego,

- Gimnazjum Publiczne im Jana Pawła II z Łobżenicy pod dyrekcją pani Lucyny Pufal,

- Zespół Szkół im. Jana Pawła II z Paterka, poprowadzony przez panią Martę Trudzińską.

Naszą szkołę reprezentował chór przygotowany przez pana Karola Koziela.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele władz Miasta i Gminy Mrocza, dyrektorzy szkół, reprezentanci Rady Rodziców.

W repertuarze wszystkich zespołów były nie tylko pieśni i piosenki religijne, ale także utwory patriotyczne. Występy chórów poprzedziło wygłoszenie fragmentów utworów poetyckich Jana Pawła II. Recytacją oraz prowadzeniem programu artystycznego zajęli się uczniowie z klasy II b: Marta Lange, Angelika Stopa i Konrad Tadych. Anna Domańska, uczennica z klasy II a, zaśpiewała dwa utwory: „Miasto” oraz „Dziewczyna z granatem w ręce”, nagrodzone na XI Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Mroczy.

Po entuzjastycznie przyjętych występach chórów, głos zabrała pani dyrektor Danuta Radecka-Dubiel, która podziękowała młodzieży za wspaniałe wykonanie utworów oraz nauczycielom za pracę i zaangażowanie w przygotowanie uczniów.

Na zakończenie Dyrektor Gimnazjum zaprosiła wszystkich na tradycyjne kremówki, które były słodkim akcentem tego wieczoru.

 

 


 

VI Powiatowy Konkurs Poezji Jana Pawła II

[18 maja 2016 r.]

18  maja w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Pawła II pt. "Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd".

O najwyższe miejsca ubiegało się 12 gimnazjalistów z następujących szkół: Gimnazjum nr 4 z Nakła, Gimnazjum nr 3 z Nakła, Gimnazjum z Mroczy, Zespołu Szkół w Potulicach i Zespołu Szkół w Paterku.

Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Kolanowski (klasa Ib), Marta Lange (klasa IIb), Małgorzata Maciejewska (klasa IIb) i Angelika Stopa (klasa IIb).

Nasi uczniowie zajęli zaszczytne miejsca:

II miejsce -  Małgorzata Maciejewska za wiersz „Dzieci”

III miejsce - Marta Lange za wiersz „Źródło”

Wyróżnienie - Kamil Kolanowski za wiersz „ Właściwa inwokacja, czyli wołanie do człowieka”


 

X Powiatowy Konkurs Ortograficzny

[14 maja 2016 r.]

14 maja, po raz dziesiąty, w naszym gimnazjum odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Gościliśmy uczniów z dwóch szkół:

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Paterku i Gimnazjum w Dziewierzewie.

Tym razem zwycięzcami zostali uczniowie z naszej szkoły:

I miejsce Paulina Kemnitz,

II miejsce Adriana Kotek,

III miejsce Kamil Brzeziński.

Przyznano również dwa wyróżnienia; dla Marii Bryckiej z gimnazjum w Dziewierzewie i Julii Czeszewskiej ze szkoły w Paterku.

Dziękujemy fundatorom nagród: Radzie Rodziców naszego gimnazjum i panu Andrzejowi Brzósce przewodniczącemu Rady Miejskiej w Mroczy.

 

 


 

Książka, do której na pewno powrócę

[9 maja 2016 r.]

W  kwietniu biblioteka szkolna ogłosiła konkurs pt. "Książka, do której na pewno powrócę". Podstawą wzięcia udziału w konkursie  było przygotowanie pracy pisemnej.

Komisja oceniła pracę biorąc pod uwagę pomysłowość, oryginalność oraz poprawność językową, stylistyczną i ortograficzną.

Jury wyróżniło prace: Justyny Talarczk (klasa IIIa), Ani Domańskiej (klasa IIa), Adriany Kotek (klasa IIIa), które  to reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie pod tym samym tytułem organizowanym przez PPPP w Nakle.

9 maja 2016 r. w Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nakle nad Notecią nastąpiło  rozstrzygnięcie tego  konkursu.

Jury przyznało 7 nagród głównych oraz 4 wyróżnienia. Wyróżnienie otrzymała Justyna Talarczyk.

 


 

Minifestiwal Nauki w Dolinie Noteci

[27 kwietnia 2016r.]

27 kwietnia w Świetlicy Ornitologicznej „Ptasi Raj” w Wielu odbył się Minifestiwal Nauki w Dolinie Noteci. Organizatorem festynu było Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” przy współpracy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy. Zajęcia prowadzili wykładowcy i studenci z uniwersytetu.

Nasi uczniowie wzięli udział w następujących zajęciach:

- Co dzieje się we wnętrzu Ziemi.

- Co wiosną słychać nad jeziorem Wieleckim – zajęcia ornitologiczne.

- Grzybobranie – poznajemy grzyby jadalne i trujące spotykane w Dolinie Noteci.

Odbyły się również konkurencje sportowe. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

 

 


 

 

Z wizytą w stolarni

[26 kwietnia 2016 r.]

 

 

W kwietniu tego roku uczniowie klasy III f  gimnazjum  gościli w stolarni pana Mirosława Tomczaka w Mroczy.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą w zakładzie  oraz samodzielnie, po wcześniejszym instruktażu i poznaniu zasad BHP, wykonać  dekoracje z drewna. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.

Za gościnność i życzliwość serdeczne podziękowania składają Beata Drążkowska  i Justyna Piotrowska-Tojza

 


 

Rekolekcje Wielkopostne

[19 marca 2016 r.]

Plan zajęć w dniach 21, 22 i 23 marca 2016 r.:

poniedziałek, 21 marca:

820 - 950 nauka rekolekcyjna, prowadzący ks. Michał Zawartowski, sala gimnastyczna (wszyscy uczniowie)

1000 - 1235 zajęcia lekcyjne

wtorek, 22 marca:

820 - 950 nauka rekolekcyjna, prowadzący ks. Michał Zawartowski, sala gimnastyczna (wszyscy uczniowie)

1000 - 1235 zajęcia lekcyjne

środa, 23 marca:

815 - 1045 zajęcia lekcyjne

1050 przemarsz do kościoła

1100 - 1210 Msza św. z nauką rekolekcyjną

Po Mszy św. uczniowie miejscowi idą do domu, natomiast uczniowie dojeżdżający w małych grupach pod opieką nauczycieli wracają do szkoły

 

 


 

Ćwierćfinał wojewódzki w koszykówce dziewcząt

[15 marca 2016 r.]

15 marca na boisku Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 57 w Bydgoszczy odbył się ćwierćfinał wojewódzki dziewcząt w koszykówce. Powiat nakielski godnie reprezentowała drużyna naszej szkoły tocząc pojedynki z Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu oraz gospodyniami z Bydgoszczy.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Mroczą a Inowrocławiem (32-30) nie należało w naszym wykonaniu do specjalnie udanych. Mimo zwycięstwa, podczas meczu stres i emocje brały górę nad poziomem gry. Mecz był bardzo wyrównany i do końcowego gwizdka trzymał w napięciu. Dzięki wypracowanej przewadze w końcowej kwarcie udało się utrzymać korzystny wynik do pozytywnego zakończenia. Drugi mecz to deklasacja zespołu Inowrocławia przez zawodniczki z Bydgoszczy 5-96. Ostatnie spotkanie turnieju to walka o finał wojewódzki pomiędzy zespołami Mroczy a Bydgoszczy.

Mroczanki po walce i momentami bardzo dobrej grze, przegrały 20- 46, ostatecznie zajmując świetne VI miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Nadmienić należy, że zawodniczki z Bydgoszczy grają w profesjonalnym klubie i uczęszczają do klas sportowych, a zawodniczki z Mroczy to głównie ,,drugoklasistki" klas ogólnych. Tym większe brawa dla nich za zaangażowanie i chęć reprezentowania szkoły. Za rok powinno być jeszcze lepiej.

Skład Drużyny z Mroczy:

Marta LANGE, Gosia MACIEJEWSKA, Dominika ŚNIEGÓLSKA, Kasia KSOBIAK, Julia MAIK, Julia KACZMAREK, Sara BERGHLEH, Andżelika STOPA.

Trener Marcin Klebs.

 

 


 

Nowy plan lekcji

[11 marca 2016 r.]

Od najbliższego poniedziałku, 14 marca, obowiązuje nowy plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

 

 


 

II Targi Edukacyjne

[marzec 2016 r.]

Zaprasza do udziału w drugiej edycji targów, które odbędą się 19 marca 2016 r. w godz. 1100 – 1300 w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy, ul. Sportowa 2.

Głównym celem projektu jest prezentacja ofert edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych, szkół zawodowych, liceów, techników oraz innych placówek edukacyjnych.

Targi dają możliwość uczniom, rodzicom i nauczycielom bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół różnego typu, a przede wszystkim łatwego i szybkiego porównania bogatej oferty edukacyjnej.

Udział w targach dla wystawców i zwiedzających jest bezpłatny.

 

 


 

Odpowiedzialność nieletnich

[marzec 2016 r.]

Pierwszego marca 2016r. uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w spotkaniach z kuratorami Sądu Rejonowego w Nakle n. Notecią  p. M. Ciesielską i p. A. Świerczyńską. Spotkania były na temat: „Postępowanie  w sprawach nieletnich" w oparciu o Ustawę o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich.

Szczególną uwagę zwrócono na postanowienia Kodeksu Karnego, Kodeksu Wykroczeń, a także  "Ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich". Zasygnalizowano zagadnienia z zakresu czynów zabronionych oraz przejawów demoralizacji. Przedstawiono  problematykę postępowania z nieletnimi naruszającymi normy prawne i możliwe do zastosowania środki wychowawcze.

Podczas spotkania omówiono  występujące w środowisku nieletnich zagrożenia : alkoholizm,  uzależnienie od środków psychoaktywnych , agresja i przemoc rówieśnicza, kradzieże, cyberprzemoc.

Prelekcje były też doskonałą okazją, aby uświadomić gimnazjalistom, że są osoby i instytucje mogące udzielić pomocy i wsparcia. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał wykaz instytucji , do których można zgłosić się w przypadku zaistniałego problemu.

 

 


 

Zabrakło tak niewiele...

[luty 2016 r.]

Po wielu latach nieobecności na koszykarskich parkietach powiatu, z bardzo dobrej strony pokazały się uczennice naszej szkoły.

Podczas rozgrywanych w Szubinie mistrzostw powiatu nasze zawodniczki zdobyły II miejsce, które uprawnia do dalszych rozgrywek na szczeblu półfinału wojewódzkiego.

Po szczęśliwym losowaniu zawodniczki z Mroczy rozgromiły zespół z Nakła 51-0 i po wygranej Szubina z Dziewierzewem,  z gospodyniami rozegrały bardzo emocjonujący finał. W najważniejszym meczu  przez cały czas prowadziły koszykarki z Szubina, ale jedynie 2 lub 3 pkt. Najwięcej emocji było w ostatnich 2 sekundach, gdy po pierwszym celnym rzucie osobistym na tablicy widniał wynik 31-29 i pojawiła się szansa na dogrywkę. Jednak mimo udanej zbiórki  w ataku, ostatni rzut na wagę remisu nie wpadł do kosza rywalek.

Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 31-29 dla Szubina i to gospodynie obroniły tytuł Mistrza Powiatu Nakielskiego. Nam zbrakło niewiele, szczęścia i braku ogrania w meczach sparingowych. Do  tego podstawowe zawodniczki nie w pełni odpoczęły po trudach zwycięskiego niedzielnego turnieju, gdzie w drużynie seniorek walczyły o kwalifikacje na Olimpiadę w Chełmnie 2016.

Skład drużyny:

Lange Marta, Śniególska Dominika, Maciejewska Gosia, Ksobiak Kasia, Kaczmarek Julia, Maik Julia, Stopa Andżelika, Berghleh Sara.

Trener: Marcin Klebs

 

Jeszcze raz brawa dla dziewczyn, za godne reprezentowanie naszej szkoły.


Poprawiony: poniedziałek, 29 sierpnia 2016 17:30
 
basketball jerseys custom 

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat po kliknięciu na link. Zgoda po naciśnięciu "Agree" To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information