PDF Drukuj Email

Komunikat

[7 lipca 2015 r.]

 

 

Już od czwartku, 9 lipca, można będzie w sekretariacie szkoły nabyć zdjęcie tegorocznych absolwentów. Koszt fotografii to 12 zł. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 

 


 

Wreszcie wakacje!

[26 czerwca 2015 r.]

Msza św., apel, wręczenie nagród i świadectw - tak rozpoczął się ostatni dzień w naszej szkole. Przybyli na uroczystość goście, m.in. przewodniczący mroteckiej rady miejskiej Andrzej Brzóska, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty Hanna Polewczyńska oraz przedstawiciele rady rodziców Katarzyna Maciejewska Joanna Pyszka, gratulowali uczniom osiągniętych wyników oraz życzyli bezpiecznego i udanego wypoczynku. Następnie za wybitne osiągnięcia w nauce (i nie tylko) zostały wręczone nagrody książkowe. W tym roku szkolnym najwyższą średnią w szkole zdobyła Justyna Talarczyk (średnia 5,66) - uczennica klasy II a.

 

Pozostali wyróżnieni to:

klasy pierwsze

klasy drugie

 • Weronika Baranowska
 • Magdalena Kujawa
 • Arnika Głąb
 • Karolina Janiak
 • Wiktoria Jóźwiak
 • Julia Kaczmarek
 • Paulina Kemnitz
 • Klaudia Klimek
 • Marta Lange
 • Szymon Lewandowski
 • Małgorzata Maciejewska
 • Julia Maik
 • Olga Młynarczyk
 • Dominika Piotrowska
 • Angelika Stopa
 • Natalia Zapora
 • Paulina Błędzińska
 • Paulina Czaja
 • Weronika Górecka
 • Adriana Kotek
 • Aleksandra Małkowska
 • Weronika Skorupa
 • Marek Najdowski
 • Wiktoria Sobieszczyk

Pożegnanie klas trzecich

[25 czerwca 2015 r.]

W czwartek, 25 czerwca, odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie klas trzecich. Imprezę swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Pan Leszek Klesiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Pan Andrzej Brzóska, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty Pani Hanna Polewczyńska, Dyrektor MGOKiR Pani Kamila Łączna, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Maciejewska oraz licznie zgromadzeni rodzice. Zebranych gości przywitała Pani Dyrektor Danuta Radecka-Dubiel, która gratulowała wszystkim uczniom ukończenia szkoły i życzyła bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w murach nowej szkoły.

Następnie przyszedł czas na wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce, sporcie oraz dla laureatów w licznych konkursach przedmiotowych. Pani Dyrektor wręczyła również list gratulacyjny Państwu Lucynie i Józefowi Błaszczyńskim, których córka, Anna Błaszczyńska - uczennica klasy IIIc, uzyskała najwyższą średnią w szkole.

Wieczór uświetniła niezwykła gala wręczenia nagród BELFER 2015 - niczym ta w Hollywood. Brakowało jedynie tłumów dziennikarzy i czerwonego dywanu... Nie zabrakło niespodzianek wśród nominacji (oraz kategorii). Wspaniały duet prowadzących - Weronika Stopa i Jacek Poręba - przedstawiał nominowanych, a następnie zwycięzców w kategoriach takich jak: Belfer Król CiszyBelfer KilerBelfer Gaduła czy też Szwajcarski Zegarek. Zdobywcy nagród nie kryli zaskoczenia i radości. Zarówno dla uczniów, jak i dla całego grona pedagogicznego był to wspaniały i niezapomniany wieczór.

 


Komunikat

[18 czerwca 2015 r.]

Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy zaprasza rodziców uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej na spotkanie informacyjne w sprawie nowego roku szkolnego 2015/2016. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy we wtorek, 30 czerwca, na godzinę 1600 do sali gimnastycznej gimnazjum.

 


Was macht Hans?

[17 czerwca 2015 r.]

Nasza szkoła włączyła się w trwającą od 1 do 17 czerwca akcję „dzień.de/der-tag.pl” Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży, której celem była promocja wiedzy o kraju sąsiada.

Tegoroczna piąta edycja pod nazwą „Was macht Hans?”, nad którą czuwały nauczycielki języka niemieckiego: Katarzyna Tomasz i Paulina Słoma, poświęcona została przyszłości zawodowej młodzieży.

Aż 34 uczniów klas I-III wykonało bardzo pomysłowe prace plastyczne, mające zachęcić młodych ludzi do zastanowienia się nad trafnym wyborem własnej drogi zawodowej.

Najwyżej oceniona została Magdalena Kujawa, drugie miejsce zajęły ex aequo Justyna Talarczyk i Julia Kaczmarek, na trzecim miejscu ex aequo: Anna Domańska, Wiktoria Jóźwiak i Szymon Lewandowski. Ponadto jury przyznało siedem wyróżnień.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży z rąk Dyrektor, Pani Danuty Radeckiej-Dubiel.

Gratulujemy zwycięzcom, wyróżnionym oraz pozostałym uczestnikom.

 


 

 

Festyn Profilaktyczny 2015

[3 czerwca 2015 r.]

3 czerwca już po raz dwunasty odbył się Festyn Profilaktyczny. Przygotowaniom do tego happeningu przyświecało hasło: "WIEM - WYGRYWAM - POMAGAM. PRECZ UŻYWKOM".

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem ulicami miasta podczas którego uczniowie prezentowali transparenty dotyczące profilaktyki uzależnień. Każdy uczeń w ten dzień trzymał w reku zieloną koniczynkę.

Imprezę uświetnili swoim występem zaproszeni goście ze Stowarzyszenia "Bezpieczeństwo Dziecka" z Bydgoszczy pod kierunkiem pana Roberta Lubranta, który przeprowadził widowiskowe zajęcia o tematyce profilaktycznej. Dodatkowo w ten dzień prezentowała się młodzież gimnazjalna biorąca udział w programie "Szkoła talentów". Podsumowany został również projekt pt. "Dobre maniery wynosi się z domu". W zadaniu tym brała udział cała społeczność szkolna. W wyniku rywalizacji najlepsza okazała się klasa IIa, która w nagrodę pojedzie do kina. Tego dnia  zostały ogłoszone wyniki wyborów plebiscytu na damę i dżentelmena roku. Damą szkoły została INES WERNER z klasy IIIE, a dżentelmenem BARTOSZ BIAŁCZYK z klasy IIa.

Dziękujemy wszystkim gościom , którzy przyjęli nasze zaproszenie i wspólnie z nami uczestniczyli w Festynie Profilaktycznym, który stał się już  tradycją naszej szkoły.

 


Człowiek i jego środowisko

[1 czerwca 2015 r.]

Powiatowy konkurs matematyczno - przyrodniczy "Człowiek i jego środowisko" odbył się 1 czerwca. W rywalizacji wzięło udział pięć drużyn z gimnazjów naszego powiatu: Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią, Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią, Gimnazjum z Zespołu Szkół w DziewierzewieGimnazjum z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy. Uczniowie drużynowo rozwiązywali zadania z przedmiotów przyrodniczych oraz z matematyki.

Zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią, drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy, trzecie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią.

Fundatorami nagród byli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy, pan Andrzej BrzóskaRada Rodziców naszej szkoły orazGdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

 


Śladami Jana Pawła II

[31 maja 2015 r.]

 

 

W dniach 25 - 30 maja, jak co roku, odbyła się wycieczka uczniów klas trzecich śladami Patrona naszej szkoły.

Zwiedziliśmy miejsca związane z osobą Karola Wojtyły - Jana Pawła II. W programie wycieczki znalazły się m. in.: Dom Rodzinny Jana Pawła II w WadowicachKalwaria Zebrzydow-skaOświęcimWieliczkaZakopaneKraków... Zdobyliśmy też jeden z tatrzańskich szczytów - Sarnią Skałę (1377 m.n.p.m.).

 

 


Majówka na sportowo

[21 maja 2015 r.]

21 maja odbyła się w naszej szkole "Majówka na sportowo’’. Impreza została zorganizowana przy współpracy rodziców i nauczycieli. Organizatorem części sportowej byli nauczyciele wychowania fizycznego. Natomiast rodzice przygotowali poczęstunek -  ciasto, napoje, grochówkę.

Warto nadmienić, że wszystkie smakołyki były zrobione ze zdrowych i naturalnych produktów. Naturalne soki jabłkowo-gruszkowe ufundowane były przez panią Monikę Hy - Pinkowską z Rościmina.

W zawodach STRONG MAN, uczniowie sprawdzili się w np. wyciskaniu na ławeczce, wadze płaczu, spacerze farmera, przenoszeniu opony i worków z burakami.  Zawody wygrał Michał Cynarzewski z klasy IIIb po zaciętym boju z Marcinem Końcem z klasy IIb, który po dogrywce zajął II miejsce. Trzeci był Szymon Wintrowicz z klasy IIe.

Indywidualny Turniej Sportowy cieszył się również dużym powodzeniem. Uczniowie rywalizowali w 10 zadaniach, za które otrzymali punkty. Konkurencje były różnorodne np. rzut beretem, rzut herbatą przez głowę, skakanka, kręgle, skoki na piłce.

Turniej ten wyłonił Mistrza i Mistrzynię sportu.

Mistrzem Sportu 2015 roku został Sami Berghleh z klasy IIc.

Mistrzyni Sportu 2015 roku to Agnieszka Kielmann z klasy Ie

 

Nowością były Igrzyska Przedszkolaków, w których uczestniczyli milusińscy z Przedszkola Miejskiego i ,,Mini Akademii’’. Zajęcia dla przedszkolaków prowadziły uczennice gimnazjum, które na co dzień są tam wolontariuszkami. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom i słodycze, a wygrani-medale.

Majówka zakończyła się wspólnym biegiem ulicami osiedla przy szkole. Bieg ten upamiętniał 95. rocznicę urodzin Jana Pawła II. W biegu brali udział uczniowie, rodzice i nauczyciele.

 


Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce

[21 maja 2015 r.]

 

21 maja w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce. Weronika Pągowska, uczennica klasy IIIf, wynikiem 23,50 m, wywalczyła złoty medal rzucie oszczepem.

 

Gratulujemy i życzymy sukcesu na Mistrzostwach Województwa

 


Sukces Ani i Kingi, wspaniały występ naszego chóru!

[17 maja 2015 r.]

W sobotę, 16 maja, w sali widowiskowej mroteckiego ośrodka kultury odbył się X Festiwal Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Ta prestiżowa impreza co roku przyciąga setki wykonawców  z województwa kujawsko-pomorskiego. Wielki sukces odniosły dwie uczennice naszego gimnazjum. Anna Domańskaw kategorii "soliści" zajęła I miejsce, zaś Kinga Brzezińska w tej samej kategorii II miejsce!

Ania wykonała piosenkę z filmu "Miasto 44" i piosenkę "Dziewczyna z granatem". Utwory bardzo podobały się jurorom oraz zgromadzonej publiczności.  Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza przyznał Ani specjalną nagrodę.

Kinga zaśpiewała "Tango na głos i orkiestrę" i znaną piosenkę "Rozkwitają pąki białych róż" w której popisała się bardzo wysokim głosem.

W festiwalu nie mogło zabraknąć naszego chóru gimnazjalnego który zaprezentował utwory "Piechota" oraz "Biały krzyż" z rep. Czerwonych Gitar - oba w układzie trzygłosowym. Profesjonalne JURY oceniło występ bardzo pozytywnie i przyznała chórowi wysokie drugie miejsce.

Celem Festiwalu Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej jest pobudzenie uczuć patriotycznych oraz inspirowanie młodego pokolenia do pielęgnowania polskości. Mottem przewodnim są słowa marszałka Józefa Piłsudskiego „Naród który traci pamięć przestaje być narodem, staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów!

 


Wychowanie patriotyczne

[7 maja 2015 r.]

Młodzież naszej szkoły skorzystała z zaproszenia Koła nr 1 ZŻWP w Bydgoszczy i uczestniczyła w jubileuszowym spotkaniu patriotyczno-obronnym i strzelaniu sportowym. Uroczystość ta odbył już po raz piąty, a jej celem jest krzewienie wartości patriotycznych wśród gimnazjalistów. Trzech uczniów gimnazjum: Paweł GóreckiTomasz LemkeSzymon Płatnikówwzbogacili swoją wiedzę na temat Święta Flagi, Konstytucji 3 maja, 70. rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem, odwiedzili koszary 1. Brygady Logistycznej w Bydgoszczy, której motto brzmi: Logistyka wyrusza pierwsza i powraca ostatnia. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zadaniach przygotowanych przez żołnierzy: (musztra, strzelanie z krótkiej broni pneumatycznej, rozminowywanie terenu).

 


Podbój stolicy

[6 maja 2015 r.]

5 maja o godzinie 6:00 z placu przed budynkiem gimnazjum wyruszyliśmy na podbój Warszawy. Na początku udaliśmy się na taras widokowy, który znajdował się na dachu Centrum Nauki Kopernik. Z góry zobaczyliśmy  panoramę Warszawy. Następnie udaliśmy się do tego niezwykłego muzeum nauki i techniki, w którym ani na chwilę  nie opuściły nas uczucia zdziwienia, podziwu. Kolejnym punktem wycieczki był cmentarz Powązkowski, na którym odwiedziliśmy groby osób szczególne zasłużonych dla polskiej kultury. Po spacerze po nekropolii wyruszyliśmy naszym autokarem w stronę Konstancina-Jeziorny i Centrum Animacji Misyjnej oo. Pallotynów, gdzie mieliśmy spędzić noc. Mimo zmęczenia, zaraz po kolacji niektórzy z nas skorzystali z miejscowego basenu, pozostała zaś część oddała się spokojnemu relaksowi, ponieważ następnego dnia czekała nas wczesna pobudka. Krótko po godzinie 9:00 byliśmy już w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zapoznaliśmy się z tragiczną, lecz godną zapamiętania i podziwu historią 63-dniowego powstania. Na samym początku mieliśmy okazję wziąć udział w projekcji krótkiego filmu pt. "Miasto Ruin", na którym ukazano wstrząsający obraz zbombardowanej Warszawy. Następnie zajęliśmy się zwiedzaniem poszczególnych ekspozycji, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Niespodzianką okazała się ukryta wśród plątaniny przejść kawiarenka w stylu lat 40. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Warszawy, na które wybraliśmy się z przewodnikiem, który okazał się istną kopalnią wiedzy zarówno o stolicy sprzed lat, jak i tej dzisiejszej. Niestety, wkrótce musieliśmy wracać... Cali i zdrowi wróciliśmy do Mroczy i o godzinie 21:00 z żalem rozstaliśmy się przed budynkiem naszego gimnazjum. Wycieczka była naprawdę udana i z niecierpliwością czekamy na powtórkę!

 


„Deutsch-Wagen Tour”

[4 maja 2015 r.]

Wreszcie i my doczekaliśmy się kolorowych zajęć przy udziale Deutsch Wagen Tour – inicjatywy Instytutu Goethego - objętej patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W poniedziałek gościliśmy w naszej szkole Panią Patricię Krolik, która przyjechała do nas z nietypową lekcją języka niemieckiego.

W kolorowych warsztatach brały udział dwie grupy gimnazjalistów, którzy mieli okazję poćwiczyć swój niemiecki oraz przekonać się, że język naszych Sąsiadów jest prosty, a jego nauka może być zabawna. Gimnazjaliści opuścili zajęcia z uśmiechniętymi buziami, podarunkami od DWT oraz słodkościami od Haribo. Mamy nadzieję, że przedpołudnie z Deutsch Wagen Tour zainspirowało uczestników i zachęciło do nauki a na efekty nie będziemy długo czekać.

 


Moja recepta na zdrowie

[28 kwietnia 2015 r.]

27 kwietnia w siedzibie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  w Nakle nad Notecią odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie powiatowego konkursu pod hasłem „Moja recepta na zdrowie”.  Został on zorganizowany w  ramach Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego pod honorowym patronatem Starosty Nakielskiego, adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu powiatu nakielskiego.

Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia, ukazanie uczestnikom wartości zdrowia fizycznego i psychicznego, zwrócenie uwagi na zagrożenia i konsekwencje nieprawidłowych zachowań oraz nawyków zdrowotnych a także pobudzenie wyobraźni uczestników i umożliwienie stworzenia własnej recepty na zdrowie, w zaproponowanej przez siebie formie (plastycznej/literackiej).

Sukces w konkursie odniosły dwie uczennice:

- w kategorii prac literackich drugie miejsce zajęła Justyna Talarczyk z klasy 2a

 

- w kategorii prac plastycznych również drugie miejsce zajęła Wiktoria Madzińska z klasy 1

 


Minifestiwal Nauki

[28 kwietnia 2015 r.]

27 kwietnia w Świetlicy Ornitologicznej „Ptasi Raj” w Wielu odbył się Minifestiwal Nauki w Dolinie Noteci. Organizatorem festynu było Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” przy współpracy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy. Zajęcia prowadzili wykładowcy i studenci z uniwersytetu.

Nasi uczniowie wzięli udział w następujących zajęciach:

- Co dzieje się we wnętrzu Ziemi?

- Co wiosną słychać nad jeziorem Wieleckim?. – zajęcia ornitologiczne.

- Grzybobranie – poznajemy grzyby jadalne i trujące spotykane w Dolinie Noteci.

 

Odbyły się również konkurencje sportowe.

 


Kolejny sukces Justyny Talarczyk

[9 kwietnia 2015 r.]

W Muzeum Ziemi Krajeńskiej 8 kwietnia odbyło się  uroczyste rozstrzygniecie  powiatowego konkursu "Wspomnienia o wojnie". Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach - dorosłych oraz uczniów. W kategorii uczniów zwyciężyła, zajmując pierwsze miejsce,  Justyna Talarczyk, uczennica kl. 2a.

 

Justyna po otrzymaniu nagrody została poproszona o udzielenie wywiadu dla „Radia Nakło”.

 


Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Tenisie Stołowym

[8 kwietnia 2015 r.]

31 marca w sali Zespołu Szkół w Rynarzewie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Do zawodów przystąpiły szkoły z gmin: Nakło, Mrocza oraz Szubin.

Spośród gimnazjalistów bardzo duży sukces  ponownie odnieśli nasi uczniowie dzieląc pomiędzy sobą  najlepsze lokaty. W tym roku mistrzem powiatu został Wiktor Belter a drugie miejsce wywalczył Mateusz Szyc. Jest to kolejny już sukces mroteckich tenisistów w zawodach szkolnych.

W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjny był również reprezentant Szkoły Podstawowej im.Wojska Polskiego w Mroczy - Hubert Szyc a jego debiutujący na zawodach kolega Marcin Kuciarski zajął dobre 6. miejsce.

 

Opiekunem zawodników podczas zawodów był Marcin Klebs i trener Tadeusz Szyc.

 


Bądź bezpieczny na drodze

[8 kwietnia 2014 r.]

 

 

31 marca naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej, którzy przeprowadzili szkolenie dla młodzieży dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie dowiedzieli się również jakie warunki należy spełnić, by zdobyć prawo jazdy kategorii AM.

Wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali upominki w postaci odblasków niezbędnych na drodze.

 

 


Belfer roku 2014/2015

[4 kwietnia 2015 r.]

W konkursie na najsympatyczniejszego nauczyciela nasza szkołę reprezentuje pan Karol Koziel. Jeśli chcecie oddać na niego swój głos wystarczy wejść na stronę, do której link znajduje się tutaj.

 


I Targi Edukacyjne

[24 marca 2015 r.]

Przed uczniami klas trzecich trudna i poważna decyzja: jaką szkołę, a później zawód wybrać? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom uczniów, w sobotę, 21 marca, zorganizowaliśmy w naszej szkole I Targi Edukacyjne.

Wzięło w nich udział 16 szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego, które reprezentowały swoje oferty edukacyjne na rok szkolny 2015/2016.

Nasi uczniowie mogli spotkać się z przedstawicielami szkół, porozmawiać o zasadach rekrutacji, programie nauczania. Wiele placówek przygotowało foldery informacyjne, pokazy multimedialne, zaprezentowało eksponaty lub efekty nauki praktycznej w szkole.

 


Oni tworzyli naszą historię

[19 marca 2015 r.]

W  czwartek,  19 marca, w toruńskim "Baju Pomorskim" nagrodzono  laureatów  VII edycji  Wojewódzkiego Konkursu im.gen.bryg.prof. Elżbiety Zawackiej  "Oni  tworzyli naszą historię". Konkurs  organizowali  i  patronowali: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego  Piotr Całbecki, Kujawsko-Pomorski  Kurator  Oświaty Anna Łukaszewska, Prezes Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej - Dorota Zawacka-Wakarecy  oraz  Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej im.gen.bryg.prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu - Elżbieta Wyrzykowska.

Wśród wyróżnionych była Justyna Talarczyk, uczennica klasy IIa. Justyna została wyróżniona za pracę "Roman Mataczyński we wspomnieniach rodziny". Autorka wykorzystała w swej pracy rodzinne przekazy ustne oraz archiwum będące w posiadaniu bliskich. Serdecznie gratulujemy! Uczennicę motywowała i wspierała  Justyna Piotrowska-Tojza, nauczycielka historii w naszej szkole.

 


Strofka 2015

[19 marca 2015 r.]

19 marca odbył się Szkolny Konkurs  Recytatorski "Strofka". Do konkursu przystąpiło 14 uczniów. Komisja w składzie: p. Hanna Stanecka, p. Roksana Jarecka i p. Beata Macieja wyłoniła laureatów, którzy reprezentować będą naszą szkołę w Gminnym Turnieju Słowa "Słowo Źródłem Inspiracji", Turniej odbędzie się 22 marca w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji.

Tegorocznymi laureatami zostali:

 • Konrad Tadych
 • Marta Lange
 • Małgorzata Maciejewska
 • Julia Kaczmarek
 • Angelika Stopa
Poprawiony: wtorek, 01 września 2015 13:35
 
basketball jerseys custom 

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat po kliknięciu na link. Zgoda po naciśnięciu "Agree" To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information