PDF Drukuj Email

"Nie dajmy zginąć poległym..."

[27 lutego 2015 r.]

 

 

 

 


 

Bal Gimnazjalny

[13 lutego 2015 r.]

 

 

W piątek, 13 lutego, odbył się kolejny Bal Gimnazjalny w naszej szkole przygotowany przez rodziców uczniów klas trzecich. Bal rozpoczął się od poloneza i trwał do północy a o jego oprawę muzyczną zadbał zespół "Maciejka". Zgodnie z tradycją, uczniowie odtańczyli belgijkę i skosztowali tortów upieczonych przez panią Justynę Grudzką.

 


 

Profilaktyka uzależnień

[10 lutego 2015 r.]

 

10 lutego odbyło się kolejne już spotkanie w ramach profilaktyki uzależnień. Jego głównym tematem były zagrożenia wynikające z zażywania dopalaczy. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Policji - st. sierżant Marcin Górak, dzielnicowy st. sierżant Krystian Napierała i mł. aspirant Łukasz Król oraz pani Aneta Okoniewska ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle.

Spotkanie zakończyło się pokazem sprawności psa tropiącego, którego przewodnikiem jest aspirant Łukasz Król.

 


 

Kolejne mistrzostwo powiatu!

[10 lutego 2015 r.]

Od trzech lat uczniowie naszego gimnazjum królują na stołach pingpongowych powiatu nakielskiego. Sukcesy osiągają zarówno w grach indywidualnych, jak i drużynowych.

W bieżącym roku, w Zespole Szkół w Rynarzewie odbyły się zawody drużynowe, w których mroteccy gimnazjaliści wygrali wszystkie mecze i zostali po raz kolejny mistrzami powiatu. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że zespół wygrał wszystkie swoje mecze tracąc jedynie jednego seta z drużyną gospodarzy.
W skład zwycięskiej ekipy wchodzą: Wiktor Belter oraz Mateusz Szyc. Opiekunem drużyny podczas wyjazdu był Marcin Klebs. Trenerem klubowym jest Tadeusz Szyc.
Kolejna runda zawodów (półfinały wojewódzkie) odbędą się na 12 lutego w Laskowicach Pomorskich.

 


 

Ratownicy WOPR w naszej szkole

[9 lutego 2015 r.]

 

 

9 lutego członkowie nakielskiej Drużyny Ratowniczej WOPR nr 12 działającej przy I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią, Jakub MaćkowskiBartosz Sołdan wraz z opiekunem - panem Marcinem Kulińskim, przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas trzecich, którzy mogli zapoznać się z zakresem działań wodnej drużyny ratowniczej oraz podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy osobom tonącym i nie tylko.

 


 

Pierwszy Bal Przebierańców

[29 stycznia 2015 r.]

29 stycznia odbył się w naszej szkole Bal Przebierańców, który zorganizowany został razem z Radą Rodziców. Uczniowie bawili się przy muzyce przygotowanej przez pana Sławomira Maciejewskiego a słodki poczęstunek zafundowali rodzice. W konkursie na najciekawsze przebranie zwyciężyły: Karolina JaniakMałgorzata MaciejewskaDominika PiotrowskaAngelika Stopa.

 


 

Dyktando (nie tylko) dla mistrzów

[26 stycznia 2015 r.]

Justyna Talarczyk, uczennica klasy 2a, zajęła 14. miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie „Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów”. Te ogólnopolskie zawody organizowane są przez Instytut Rozwoju Oświaty w Warszawie. W konkursie wzięło udział ponad 1700 uczniów z całej Polski.

To nie pierwszy, ale chyba do tej pory największy sukces Justyny.

 

W tym samy konkursie dyplomy uznania otrzymali także inni nasi uczniowie:

  • Izabela Duda
  • Kinga Brzezińska
  • Karolina Maison
  • Adriana Kotek
  • Wojciech Wąs
  • Weronika Skorupa
  • Paulina Kemnitz
  • Aleksandra Małkowska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


 

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski (etap III)

[16 stycznia 2015 r.]

 

16 stycznia w Więcborku odbył się III etap XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Nasze gimnazjum reprezentowały: Justyna Talarczyk, Weronika Górecka, Wiktoria Sobieszczyk i Małgorzata Maciejewska. Dziewczyny drużynowo zajęły III miejsce. Gratulujemy!

 


 

Idą święta...

[17 grudnia 2014 r.]

W naszej szkole już od tygodnia panuje świąteczny nastrój. Wszystko to za sprawą uczniów realizujących projekt edukacyjny pt."Rodzinna twórczość - ozdoby świąteczne".

Celem projektu było inspirowanie do aktywności uczniów, ich rodziców i pozostałych członków rodziny oraz pogłębianie więzi rodzinnych.

Ponadto uczniowie mogli wykazać się zaradnością i operatywnością.

Okazało się, że wspólne działanie wyzwoliło pokłady kreatywności zarówno u uczniów biorących udział w zadaniu jak i rodziców.

 


 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

[27 listopada 2014 r.]

W piątek (14 listopada) Szkolna Komisja Wyborcza przedstawiła protokół z przeprowadzonych wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Z protokołu wynika, że 163 gimnazjalistów wzięło udział w wyborach (49%) i wszystkie głosy były ważne.

Wyniki wyborów:

84 głosy – Marta Lange

23 głosy – Aleksandra Małkowska

15 głosów – Aleksandra Meller

15 głosów – Wojciech Romiński

13 głosów – Katarzyna Jankowska

6 głosów – Wiktoria Sobieszczyk

4 głosy – Jakub Tajer

3 głosy – Julia Witkowska

Do trzyosobowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego weszły bezpośrednio: Marta LangeAleksandra Małkowska. Trzecią osobę wyłoniono w drugiej turze wyborów - jest nią Aleksandra Meller.

 


 

W kręgu schematów

[18 listopada 2014 r.]

18 listopada odwiedzili nas terapeuci Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy, którzy przeprowadzili zajęcia z klasami trzecimi pt. „W kręgu schematów”.

 


 

Poznajemy Parki Krajobrazowe

[12 listopada 2014 r.]

6 listopada odbył się w naszej szkole I etap XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Kwalifikacje do kolejnego etapu parkowego uzyskały:

Justyna Talarczyk

Weronika Górecka

Wiktoria Sobieszczyk

Małgorzata Maciejewska

Gratulujemy!!!

 


 

Święto Niepodległości

[11 listopada 2014 r.]

11 listopada uczestniczyliśmy w gminnych obchodach 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem pod obelisk znajdujący się na Placu Wolności, gdzie odczytano Apel Poległych. Kolejnym punktem obchodów była Msza św. za ojczyznę, po której zgromadzeni licznie mieszkańcy Mroczy mogli skosztować rogali marcińskich, czerniny oraz pieczywa z okrasą.

 


 

Zamień komputer na aparat

[7 listopada 2014 r.]

Justyna Talarczyk – uczennica klasy II a została laureatką konkursu historycznego „Zamień komputer na aparat” zorganizowanego przez TPPW 1918/1919 koło im. ppor. F. Borzycha w Mroczy, przy współudziale pełnomocnika burmistrza ds. profilaktyki uzależnień w Mroczy oraz Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy.

Konkurs miał na celu propagowanie wśród młodzieży szkolnej edukacji historycznej – poznawania lokalnego patriotyzmu (miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami z historii regionu, gminy) w zamian za rezygnację z nadmiernego korzystania z komputera.

Celem konkursu była również promocja miasta i gminy Mrocza poprzez ukazywanie jej walorów historycznych w połączeniu z walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi.

7 listopada, w obecności rodziców, z rąk Sekretarza Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Kujawsko-Pomorskiego p. Mieszko Klawikowskiego, przedstawicielki zespołu ds. Miejsc Pamięci Narodowej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy p. Lidii Dąbrowskiej oraz mjr rez. Jarosława Odrobińskiego (inicjatora w/w konkursu) Justyna otrzymała dyplomy za uczestnictwo wraz z licznymi nagrodami książkowymi.

 


 

Nietypowa lekcja patriotyzmu

[7 listopada 2014 r.]

Tegoroczne Święto Niepodległości postanowiliśmy uczcić nieco inaczej. Z inicjatywy pana Jarosława Milera przemaszerowaliśmy z osiemdziesięciometrową flagą państwową (niesioną przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców) na Plac Wolności. Tam, przed obeliskiem, zapaliliśmy znicz i odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, by w ten sposób zamanifestować naszą pamięć o Święcie Niepodległości.

 


 

Wspieramy nakielską "Dwójkę"

[4 listopada 2014 r.]

Oddając swój głos na stronie www.todlamniewazne.pl możecie wesprzeć inicjatywę budowy placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią.

Aby zagłosować wystarczy podać swój adres e-mail oraz kod pocztowy a następnie potwierdzić link aktywacyjny, który przyjdzie na podany przez Was adres.

Głosować można codziennie, do 14 listopada. Zachęcamy do pomocy, która nic nie kosztuje!

 


 

Sukces Justyny

[31 października 2014 r.]

Justyna Talarczyk, uczennica klasy 2a, zwyciężyła w Historycznym Konkursie Powiatowym, zorganizowanym dla uczczenia obchodów 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i 70 rocznicy Powstania Warszawskiego. Konkurs był skierowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego.

Nagrody laureatom wręczył Starosta Nakielski pan Tadeusz Sobol, który  przekazał również  nagrodę specjalną Starosty Nakielskiego dla Justyny za udzielenie wyczerpujących i interesujących odpowiedzi oraz za szczególną wnikliwość w tematykę historii tego okresu.

 


 

Komunikat Rady Rodziców

[30 października 2014 r.]

Rodzice i Prawni Opiekunowie, mam nadzieję, że wszystkim nam zależy na tym, aby móc wyrażać opinie we wszelkich sprawach szkoły. To Wy możecie mieć wpływ na życie szkoły, w której uczą się nasze dzieci. Państwa opinie będą pomocne w realizacji zadań.

Jeśli mają Państwo propozycje nowych rozwiązań, ciekawe pomysły, pytania lub chcieliby Państwo zgłosić jakiś problem – proszę o kontakt mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przewodnicząca Rady Rodziców

Katarzyna Maciejewska

 


 

Gminne obchody Dnia Edukacji

[17 października 2014 r.]

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Gminie Mrocza obchodziliśmy 17 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Po powitaniu gości i wystąpieniu burmistrza nadszedł czas na podziękowania za ciężka pracę,  złożenie życzeń oraz wręczenie kwiatów, co uczynili kolejno: Romuald Rosiński w imieniu RM w Mroczy, Leszek Klesiński - burmistrz Miasta i Gminy Mrocza, Kamila Łączna - dyrektor MGOKiR w Mroczy wraz z zastępcą Michałem Raczyńskim oraz Andrzejem Brzóską, pracownikiem ośrodka i przewodniczącym Komisji Oświaty i Polityki Społecznej RM w Mroczy. Życzenia złożyli także ks. dziekan Wojciech Cierniak oraz Gabriela Trzeciakowska - dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Uroczystość uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy. Program artystyczny przygotowali Justyna Misterkiewicz- Hamowska i Janusz Paliwoda.

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

[13 października 2014 r.]

W poniedziałek, 13 października, w nietypowy sposób świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Po 4. lekcji na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Po występie chóru szkolnego głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała za trud i pracę oraz wręczyła wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi Nagrody Dyrektora. Następnie przedstawiciele klas życząc wychowawcom sukcesów w pracy, wyrazili swoją wdzięczność i uznanie.

Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa; cztery drużyny złożone z nauczycieli, uczniów i rodziców rywalizowały ze sobą podczas turnieju przy ogólnym entuzjazmie widowni zgromadzonej na sali gimnastycznej. Każda drużyna miała do wykonania 5 zadań.

Na koniec spotkania odbył się mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie zakończony wynikiem 3:0 dla nauczycieli.

 


 

XIV pielgrzymka na Jasną Górę

[9 października 2014 r.]

Po raz 14. udaliśmy się na Jasną Górę biorąc udział w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Uczestniczyli w niej przedstawiciele ponad pięciuset placówek, od przedszkoli po wyższe uczelnie, w sumie ok. 25 tys. osób. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Świętymi bądźcie” i było dziękczynieniem za kanonizację Papieża z Polski.

Jesteście żywym pomnikiem Jana Pawła II” – powiedział w homilii abp Celestino Migliore. Nuncjusz apostolski w Polsce przypomniał, że także dzieci należące do wspólnoty chrześcijańskiej mają w niej swoje prawa i obowiązki: „Punktem odniesienia dla wyborów moralnych nie jest opinia publiczna, tradycja, to że wszyscy tak robią, a nawet nie jest nim prawo czysto ludzkie. Dla chrześcijanina takim punktem odniesienia jest jego indywidualny i wspólnotowy związek z Jezusem” – podkreślił papieski przedstawiciel.

Pielgrzymka była okazją do szczególnej modlitwy o pokój na świecie. Uczniowie otrzymali różańce i obrazki z koronką do Bożego Miłosierdzia.

 


 

Lekcja biologii w terenie

[7 października 2014 r.]

7 października grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach terenowych z biologii przygotowanych przez pracowników Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Trasa ścieżki licząca około 8 km rozpoczęła się przy największym jeziorze parku - jeziorze Więcborskim. Na pomostach Panie prowadzące zajęcia pokazały różne przyrządy wykorzystywane przez pracowników parku w ich pracy. Ścieżka przez park doprowadziła uczniów do kamienno-ceglanego mostu kolejowego na rzece Orli a dalej do szkółki leśnej, gdzie zapoznali się ze sztuką zalesień.

Zakończeniem zajęć był konkurs rozpoznawania gatunków drzew z nagrodami dla wszystkich uczestników.

 


 

Obserwacja Księżyca

[3 października 2014 r.]

 

3 października uczniowie klasy Ia i IIId wraz z wychowawcami brali udział w wieczornej wycieczce do Astrobazy w Gostycynie, gdzie uczestniczyli w niezwykłej lekcji z zakresu astronomii. Uczniowie oglądali wschód Księżyca przez teleskopy, poznali mapę nieba oraz program komputerowy służący do obserwacji ciał niebieskich.

 


 

Teatr Edukacji i Profilaktyki

[1 października 2014 r.]

1 października gościł w naszej szkole Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Trzecie klasy gimnazjum uczestniczyły w przedstawieniu ukazującym, jak krótka i szybka droga prowadzi do narkomanii. Klasy drugie wysłuchały pouczającej opowieści o emocjach. Natomiast klasy pierwsze poznały skutki uzależnienia od wszelkiego rodzaju nośników informacji.

 


 

10 lat partnerstwa

[29 września 2014 r.]

10 lat poruszającego partnerstwa - tak brzmiało motto tegorocznej wymiany młodzieży pomiędzy naszą szkołą a Zespołem Szkół w Lindern (Niemcy).

Przez tydzień, od 13 do 20 września, grupa 21 uczniów wraz z 4 opiekunkami miała okazję przeżyć niezapomniane chwile w oddalonym o ponad 800 kilometrów niemieckim miasteczku. Podczas wspólnych zajęć w szkole, wyjazdów oraz spotkań młodzi ludzie mieli okazję do przełamania barier kulturowych oraz językowych i nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.

Główną atrakcją był udział w przedstawieniu „Starlightexpress”, które podziwialiśmy w Bochum.

Tygodniowy program wymiany młodzieży wsparła finansowo i merytorycznie organizacja Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Warszawie.

 


 

Sprzątanie Świata 2014

[20 września 2014 r.]

W ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata 2014” pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko” młodzież klasy Ia, Ic i IIc 17 września posprzątała park przy ulicy Łąkowej w Mroczy. Pod opieką pani Krystyny Daroń, pani Natalii Kiełczyńskiej i pani Aldony Pawlak uczniowie zapełnili 10 przygotowanych worków oraz zebrali śmieci wielkogabarytowe, które się do nich nie zmieściły.

Natomiast 20 września młodzież spotkała się w Drzewianowie. Uczniowie podzieleni na dwie grupy pod opieką pani Brygidy Bratkowskiej i pani Aldony Pawlak posprzątali teren wokół miejscowości. Po zakończeniu sprzątania na uczestników akcji czekało ognisko oraz niespodzianka w postaci pysznego ciasta przygotowana przez panią sołtys Agnieszkę Delestowicz . Odbyły się również zabawy integracyjne w świetlicy wiejskiej i na boisku.

 


 

Wyjazd integracyjny klas pierwszych

[19 września 2014 r.]

19 września br. odbył się wyjazd integracyjny dla klas pierwszych do Biskupina na XX jubileuszowy Festyn Archeologiczny pt. "Kamień, brąz, żelazo''. Po interesującym spacerze z przewodnikiem mieliśmy 1,5 godz. czasu aby samodzielnie poruszać się po terenie festynu. Duża część grupy brała udział w interesujących warsztatach, np. tworzenia pierścionków lub naszyjników, mogliśmy spróbować malarstwa, zaglądaliśmy do pradawnych domostw i zagród.

Dowiedzieliśmy się również w jakich warunkach żyli i funkcjonowali nasi przodkowie z epoki kamienia, brązu i żelaza. Wszystkim udzielił się nastrój starożytnej osady. Chętnie wrócimy tam za rok.

 


 

Narodowe czytanie "Trylogii"

[6 września 2014 r.]

W związku z ogólnopolską akcją, zainicjowaną przez Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, w sobotę, 6 września odbyło się w Mroczy czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza.

Z budynku Urzędu Miasta i Gminy Mrocza czytanie rozpoczął Burmistrz, Leszek Klesiński. Do wspólnej lektury włączyli się także: Romuald Rosiński (nauczyciel języka polskiego w naszej szkole i jednocześnie przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy), Andrzej Brzóska (radny), Stefan Kubicki (sekretarz MiG Mrocza) oraz Grzegorz Okoniewski (dyrektor Biblioteki w Mroczy).

Mieszkańcy mogli także usłyszeć uczniów naszej szkoły, którą reprezentowali: Małgorzata Maciejewska, Julia Kaczmarek, Angelika Stopa, Konrad Tadych Sami Berghleh.

 


 

Zaproszenie

[4 września 2014 r.]

W ramach projektu "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły", w którym uczestniczy nasze gimnazjum, zapraszamy wszystkich Rodziców do udziału w DEBACIE, która odbędzie się 12 września 2014 r. o godzinie17.00 w sali nr 203.

Temat debaty: "Co powinno się zmienić, aby zarówno uczniowie jak i rodzice chcieli angażować się w życie szkoły, byli aktywni, mieli poczucie wpływu i dobrze się czuli w Naszej Szkole?"

 


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

[1 września 2014 r.]

Wakacyjne niebo, wakacyjne chmury...” To już przeszłość. Dzisiaj pożegnaliśmy te piękne widoki.

1 września uroczyście rozpoczął się w naszym gimnazjum nowy rok szkolny 2014/2015. Po symbolicznym pierwszym dzwonku zabrzmiał  „Mazurek Dąbrowskiego”.  Cała społeczność szkolna uczciła minutą ciszy tragiczne wydarzenia 1 września 1939 roku.

Pani dyrektor Danuta Radecka–Dubiel przywitała wszystkich zebranych. Po przemówieniach pani dyrektor oraz przybyłych gości w krótkim programie słowno-muzycznym wystąpili uczniowie kl. IIc, IIa oraz IIIc.

Cytat kończący występ niech będzie inspiracją dla nas wszystkich:

Musisz wziąć się do pracy – wszyscy musimy – by uczynić ten świat godnym jego dzieci”.

 

Po uroczystej Mszy świętej uczestniczyliśmy także w Apelu Poległych przy Obelisku Pamięci.

Poprawiony: wtorek, 07 lipca 2015 17:57
 
basketball jerseys custom 

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat po kliknięciu na link. Zgoda po naciśnięciu "Agree" To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information