PDF Drukuj Email

 

 

 

 

PREZYDIUM RADY RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018


Anna Czarnecka
- przewodnicząca
Anita Jurek
- zastępca przewodniczącej
Kamila Świecka
- sekretarz
Małgorzata Płoszaj
- skarbnik

 

 

 

 

Sprawozdanie z działalności Rady Rodziców w roku szkolnym 2016/2017

 

Sprawozdanie z działalności Rady Rodziców w roku szkolnym 2015/2016

 

Sprawozdanie z działalności Rady Rodziców w roku szkolnym 2014/2015

 

Mnazjummrocza.Sprawozdanie z działalności Prezydium Rady Rodziców 2014\2015

  1. Na Plenarnym Zebraniu Rady Rodziców dnia 30 września 2014 odbyły się wybory uzupełniające do Rady Rodziców i wybór Komisji Rewizyjnej. Skład Komisji Rewizyjnej: Anita Wydef, Agnieszka Delestowicz i Mariola Balcer. Niestety z powodu naszego niedopatrzenia jedna z mam została wybrana do Prezydium RR nie będąc w Trójce klasowej. Na zebranie była zaproszona jako ustępujące Prezydium.
  2. Na kolejnym Zebraniu Plenarnym dnia 9 października 2014 roku zostały przeprowadzone wybory uzupełniające i w tym dniu zostało powołane nowe Prezydium RR na 2014/2015 w składzie:

Katarzyna Maciejewska – przewodnicząca, Joanna Pyszka – z-ca przewodniczącej,

Joanna Sobieszczyk – skarbnik, Arleta Pietrosiuk – sekretarz, Anna Madzińska - członek

  1. Pierwszą uroczystością, w której Rada Rodziców brała udział, był Dzień Edukacji Narodowej dnia 13.10.2014 r. pierwszy raz obchodzony w nowej formie. Uroczystość miała miejsce na sali gimnastycznej, którą na środku przedzielono kotarą. Na początku Pani Dyrektor wręczała nagrody pracownikom szkoły, później były życzenia od Rady Rodziców i od przedstawicieli klas dla swoich wychowawców. Uczniowie przygotowali ciekawe konkurencje dla nauczycieli, rodziców i uczniów. Na koniec rozegrano mecz dorośli kontra uczniowie. W tej konkurencji nie zabrakło również przedstawicieli Rady Rodziców. W siatkówkę grały nie ustępując nauczycielom i księżom trzy mamy Anita Wydef, Agnieszka Delestowicz, i Mariola Balcer.
  2. 16 październik 2014 – Dzień Papieski. Tradycyjnie Rada Rodziców pomaga przy sprzedaży ciast. Tym razem piekli je rodzice dzieci klas pierwszych (dwie blachy na klasę). Dochód ze sprzedaży przekazano na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tego dnia odbył się również apel przygotowany przez uczniów klas drugich dla uczniów klas pierwszych. Ma na celu przybliżenie sylwetki Papieża nowym podopiecznym gimnazjum. Uczniowie klas drugich czytali krótkie opisy życia Papieża i na tej podstawie klasy pierwsze odpowiadały na pytania. Klasy przygotowały również plakat i strój regionalny z kraju, który Jan Paweł II odwiedził. Po zsumowaniu wszystkich wyników zwyciężyła klasa IB z wych. p. Romualdem Rosińskim. Rada Rodziców ufundowała nagrodę dla zwycięzców – papieskie kremówki.

 

5. 07.11.2014 Marsz Niepodległości. Nietypowa lekcja patriotyzmu. Na początek występ chóru szkolnego. Następnie przemarsz z osiemdziesięciometrową flagą państwową (niesioną przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców) na plac Wolności. Tam, przed obeliskiem, zapalili znicz i odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, by w ten sposób uczcić Święto Niepodległości.

6. 18.11.2014 Fotograf – zdjęcia klasowe i indywidualne.

7. 27.11.2014 Wieczór Andrzejkowy, ciasto: Barbara Barczyńska IIe, Anna Madzińska IIIf, Bożena Romińska IIIe, Joanna Pyszka IIIe, Lidia Talarczyk IIa, Ewa Błądzińska IIa, Katarzyna Maciejewska Ib. Muzyka – Sławomir Maciejewski, wróżby – uczniowie. Stanowiska z wróżbami przeplatane zabawą taneczną. 17.00 – 20.00.

8. 18.12.2014 -Wigilia szkolna. Korowód mikołajkowy wyruszył ze szkoły o godzinie 11.00. Po drodze do kościoła młodzież obdarowywała przechodniów życzeniami na własnoręcznie wykonanych kartkach świątecznych z opłatkiem, który przyniosła Ania Madzińska. W kościele: występ chóru szkolnego, wystąpienie Pani dyrektor, dwuosobowe delegacje złożyły w darze łańcuchy przygotowane do ubrania jednej z choinek, występ A. Stopy („Pasterka” J. Lieberta), życzenia od przewodniczącej Samorządu Szkolnego, wspólne śpiewanie kolęd. Po powrocie do szkoły wigilie klasowe. Słodki upominek od Rady Rodziców. Pani dyrektor rozdała nagrody za konkursy i szczególne osiągnięcia.

9. 03.01.2015 – Bal Sponsora

Podziękowania

 

Dziękuję wszystkim obecnym na Balu Sponsora zorganizowanym przez Radę Rodziców Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy 3 stycznia 2015 roku.

Dziękuję każdej osobie, która zakupiła bilet i w ten sposób wsparła finansowo nasze Gimnazjum. Dziękuję Pani Dyrektor Gimnazjum Danucie Radeckiej-Dubiel, Gronu Pedagogicznemu, Panu Waldemarowi Chudzikowi, który 24 stycznia 2003 roku zorganizował I Bal Sponsora oraz Pani Justynie Jankowskiej ubiegłorocznej Przewodniczącej Rady Rodziców.

Dziękuję sponsorom, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić loterię fantową:
Auto-Szyby „Jaro”, Krukówko – Jarosław Pawlikowski
Zbigniew Ziółkowski
Alarm-System – Sławomir Balcer
Sklep spożywczy – Lidia Bala
P.P.U. „Kabu” – Zbigniew Burzyński
PHU Auto-Moto – Marek Romiński
Lismal – Łukasz Sobieszczyk
Krystyna Gondek
Ewa Domańska
Hanna Stanecka
Usługi stolarskie, Ewa i Tadeusz Mnichowscy
Mariola i Jan Hoekstra
Mechanika pojazdowa, Krukówko – Marian Kulig
Fryzjer Mobilny – Weronika Duda
PHU Auto-Usługi – Sebastian Sobieszczyk
MB Sp.j. J. Ignasiak W. Ignasiak
Renata Sławomir Zglińscy Auto-Myjnia
Hanna i Wojciech Góreccy
Apteka „Pod orłem” Aleksandra Podlaszewska
Salon Fryzjerski „Aga” – Agnieszka Mazurek
Kwiaciarnia „Kasia” Katarzyna Thies
Edward Balcer
TADEX – Tadeusz Szyc
CORAL – Lidia Rymar
SEZAM Beata Bąk
Salon Fryzjerski WIK Basia Kaźmierczak
Serwis Opon – Jacek Pyszka
Moto-Serwis Sebastian Daroń
Aldona Belter sklep wielobranżowy
Robert Czepnik Zakład Pogrzebowy
Alibaba bar Hanna Siuchnińska
Arleta Dariusz Pietrosiuk – Złotnik-Jubiler
Sobinstal Piotr Sobieszczyk
Eko-czyścioszek Aleksandra Polewczyńska
Bud-Mar Marek Deja
Speed Paulina Słysz-Dec
Darmark Nawozy, Ewa Zglińska
Gabinet Kosmetyczny „Aurelia” Aldona Kisły, Sośno
Sklep odzieżowy – Krystyna Wiese
Sklep bieliźniarski – Mariola Popowicz
Warsztaty Terapii Zajęciowej – Zofia Wodniak
Agis-Bar, Agnieszka Bus
Sklep papierniczo-zabawkarski „Magda” Maria i Andrzej Heymann

Za pomoc w zorganizowaniu balu, przygotowaniu fantów i przystrojeniu sali dziękuję: Arlecie Pietrosiuk, Joannie Pyszka, Joannie Sobieszczyk, Annie Madzińskiej, Agnieszce Karstein, Anicie Wydef, Monice Śniególskiej, Hannie i Wojtkowi Góreckim, Hugo z Francji oraz uczennicom gimnazjum Karolinie Janiak, Weronice Góreckiej, Oliwi Wrzyszcz i Małgorzacie Maciejewskiej. Na tegorocznym Balu Sponsora bawiło się 140 osób, a do tańca przygrywał Zespół Maciejka. Całkowity dochód z balu to 6014 zł.

Za wspaniałe jedzenie i miłą obsługę dziękuję personelowi kuchni z Ośrodka Przygotowań Olimpijskich działającemu przy MGOKiR w Mroczy.

10. 29.01.2015 – Bal Przebierańców


Uczniowie bawili się przy muzyce przygotowanej przez Pana Sławomira Maciejewskiego, a słodki poczęstunek przygotowali rodzice; Joanna Sobieszczyk IIc, Anna Nowak Ib, Mariola Balcer IIb, Agnieszka Delestowicz IIIa, Jolanta Kielmann Ie, Madgalena Okoń Id, Sylwia Stramol IIIe, Małgorzata Skorupa IIa. W konkursie na najciekawsze przebranie zwyciężyły: Karolina Janiak, Małgorzata Maciejewska, Dominika Piotrowska i Angelika Stopa. Nagrody (wyjazd do kina) zafundowała Rada Rodziców.

10. 13.02.2015 – Bal Gimnazjalny

Bawili się wspaniale!

fot. Jacek Tomasz/Aleksandra Wiśniewska/Małgorzata Maciejewska

fot. Jacek Tomasz/Aleksandra Wiśniewska/Małgorzata Maciejewska

Uczniowie klas III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy bawili się na swoim pierwszym w życiu ważnym balu, który rozpoczął się od tradycyjnego poloneza. Zabawa trwała do północy.

Impreza odbyła się 13 lutego w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy. Na początku uczniowie zatańczyli poloneza, który jest symbolem dorosłości i wyrazem szacunku dla tradycji. Jak co roku, młodzież przygotowała taniec pod kierunkiem wicedyrektor szkoły Hanny Staneckiej. Następnie przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia. Dyrektor szkoły Danuta Radecka-Dubiel życzyła uczniom pomyślnego zdania egzaminów gimnazjalnych oraz doskonałej zabawy na balu. Głos zabrali również przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Maciejewska i przedstawicielka uczniów Aleksandra Meller.

Kolejnym ważnym punktem balu były pamiątkowe zdjęcia klasowe wykonane przez Jacka Tomasza. Po kolacji, przygotowanej przez Bar „Pod Basztą” Elżbiety Nowakowskiej, gimnazjaliści ruszyli na parkiet. Do tańca przygrywał zespół „Maciejka”. W trakcie zabawy uczniowie z ochotą zatańczyli „Belgijkę” – taniec, który na stałe wpisał się w muzyczny i taneczny repertuar. W sumie na tegorocznym balu gimnazjalnym w doskonałych humorach bawiło się ok. 140 osób – uczniowie, rodzice, nauczyciele i księża z parafii p.w. św. Mikołaja i WNMP ks. Dawid Sewruk oraz ks. Andrzej Bartkowski.

Mamy nadzieję, że bal gimnazjalny 2015 na długo pozostanie w pamięci gimnazjalistów. Dziękujemy mamie jednego z uczniów – Justynie Grudzka – za upieczenie pięknie wyglądających i smacznych tortów oraz wszystkim zaangażowanym rodzicom za przygotowanie uroczystości.

kl. III a wych. Sabina Lange,
kl. III b wych. Barbara Kotulska,
kl. III c wych. Maria Łątkowska,
kl. III d wych. Maria Krakowska,
kl. III e wych. Agnieszka Głąb,
kl. III f wych. Hanna Waśniowska i Magdalena Zawieja.

Film z balu nagrały uczennice Ola Wiśniewska i Gosia Maciejewska, a montażem zajął się Sławomir Maciejewski. Każda klasa otrzymała jedną płytę, aby każdy chętny mógł sobie skopiować.

11. 10.03.2015 - zakup 15 ławek korytarzowych i przekazanie na własność szkole. Ławka 2,35m -12 sztuk, ławka 2m -2 sztuki i ławka 1,5m – 1 sztuka razem w kwocie 4640,06 plus koszty transportu.

 

12. Majówka na sportowo 20.05.2015 r.

Zadania przygotowali nauczyciele W-F

- wielobój sprawnościowy dla gimnazjalistów

-zabawy i konkurencje dla zaproszonych dzieci z przedszkoli

- strongman

 

 

 

Rodzice

- przy stanowiskach sprawnościowych

- zamek dmuchany

- zakup 150 porcji grochówki przygotowanej przez personel kuchni przy Ośrodku Przygotowań Olimpijskich

- słodkości, chleb, smalec, ogórki przygotowane i zasponsorowane przez rodziców

- soki naturalne zasponsorowane przez SPEKTRUM JEAN-LOUIS HY PINKOWSKI

Namiot, stoły, krzesła, woda i cała organizacja – Dyrekcja szkoły i nauczyciele.

Na koniec bieg masowy, w którym brali udział uczniowie, nauczyciele i rodzice dedykowany patronowi szkoły.

Rodzice zaangażowani w przygotowanie majówki:

Anita Wydef, Mariola Balcer, Joanna Sobieszczyk, Arleta Pietrosiuk, Joanna Pyszka, Justyna Werner, Renata Zgliński, Sławomira Młynarczyk, Alina Kaczmarek, Beata Spychalska, Joanna Oszczak, Joanna Błoch, Sylwia Wiatrowicz, Mariola Zaremba, Aneta Kłodzińska, Katarzyna Maciejewska.

Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w realizacji zadań w minionym roku szkolnym.

 

Przewodnicząca Rady Rodziców

Katarzyna Maciejewska

Poprawiony: wtorek, 05 grudnia 2017 20:40
 
basketball jerseys custom 

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat po kliknięciu na link. Zgoda po naciśnięciu "Agree" To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information