PDF Drukuj Email

 

Szkoła działa od 1999 r., kiedy to uchwałą Rady Miejskiej w Mroczy została powołana do życia jako jedyna tego typu placówka w gminie. We wrześniu 1999 r. na uroczystej inauguracji roku szkolnego Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Pan Stanisław Kuczyniecki wręczył Pani Dyrektor Danucie Radeckiej-Dubiel pierwszy statut.

 


 

W marcu 1999 r. Rada Gminy w Mroczy podjęła decyzję o budowie nowego obiektu z przeznaczeniem na gimnazjum. Kamień węgielny początkujący symbolicznie budowę nowoczesnego gmachu został poświęcony 7 czerwca 1999 roku przez Papieża Jana Pawła II w Bydgoszczy w czasie VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki.

 


 

23 maja 2000 r. miało miejsce uroczyste nadanie naszemu gimnazjum zaszczytnego imienia Jana Pawła II. To historyczne wydarzenie uświetnił swoją obecnością Ksiądz Arcybiskup Henryk Muszyński - Metropolita Gnieźnieński.

 


 

21 czerwca 2002 r. został szkole nadany uroczyście sztandar - symbol jedności, siły i poszanowania tradycji - dar dla gimnazjum od społeczeństwa Gminy Mrocza.
Był to wspólny wysiłek finansowy rodziców, nauczycieli, mieszkańców Mroczy i okolicznych wsi oraz przedstawicieli lokalnego biznesu.

 


 

Przez pierwsze pięć lat zajęcia dydaktyczne odbywały się w budynku szkoły podstawowej.

 


 

12 lutego 2005 r. nastąpiło uroczyste oddanie do użytku nowego budynku szkolnego.  W uroczystości otwarcia obiektu brali udział znakomici goście a przecięcia wstęgi dokonali:

Wiceminister Obrony Narodowej Janusz Zemke,Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Jan Szopiński, Poseł Barbara Hyla-Makowska, Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Wiesław Gozdek, Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy Danuta Radecka-Dubiel oraz uczennica Sylwia Krawczyk.
Już na inauguracji pierwszego roku działalności szkoły ówczesny Burmistrz Stanisław Kuczyniecki obiecał  nam nowy budynek. Nowa Rada Miasta wraz z nowym Burmistrzem Wiesławem Gozdkiem z dużą determinacją poprowadzili rozpoczętą inwestycję do szczęśliwego finału.
Wspaniała baza lokalowa to nowocześnie wyposażone izby lekcyjne, Multimedialne Centrum Informacyjne, pracownie komputerowe, siłownia, sala konferencyjna, gabinety specjalistyczne.

 


 

9 marca 2007 r. baza szkoły wzbogaciła się o piękny i nowoczesny obiekt sportowy - salę gimnastyczną. W uroczystości otwarcia obiektu brali udział znakomici goście, a przecięcia wstęgi dokonali:
Ksiądz Jan Tyrawa - Biskup Diecezji Bydgoskiej, Poseł  Grażyna Ciemniak, Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Grzegorz Kubacki, Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Wiesław Gozdek, Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy Danuta Radecka-Dubiel.

 


 

Obecnie z całym przekonaniem możemy powiedzieć, że nasza szkoła jest nowoczesna, dobrze wyposażona, zadbana. Celem działań edukacyjnych i wychowawczych jest kształtowanie umysłów, postaw i charakterów naszych uczniów.

 


Poprawiony: czwartek, 12 grudnia 2019 22:59
 
basketball jerseys custom 

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat po kliknięciu na link. Zgoda po naciśnięciu "Agree" To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information