Konkurs pięknego czytania

[16 października 2017r.]

16 października w naszej bibliotece w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA UTWORÓW JANA PAWŁA II. Jury w składzie: Hanna Stanecka, Roksana Jarecka, Brygida Bratkowska i Beata Orzechowska oceniając czytanie, brało pod uwagę: interpretację wybranego tekstu, dykcję i prawidłową emisję głosu, wrażliwość na piękno słowa mówionego. Jurorzy byli zgodni w wytypowaniu zwycięzcy. Przyznali również wyróżnienia.

Mistrzem Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania został Kamil Kolanowski (klasa IIIb)

Wyróżnienia:

• Anna Sobierajska (klasa IIIb)
  • Sandra Żurek (klasa IIc)
  • Martyna Góra (klasa IId)
  • Zuzanna Lasek (klasa IId)

W spotkaniu uczestniczyła  klasa VIIc, której serdecznie dziękujemy za przybycie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Idźmy naprzód z nadzieją

[15 października 2017r]

W niedzielny wieczór 15 października społeczność naszej szkoły zorganizowała wieczornicę poświęconą świętemu Janowi Pawłowi  II. Przygotowaniom uroczystości przyświecało hasło „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”. Podczas spotkania usłyszeć można było prawdziwy głos papieża Polaka ale również jego słowa wypowiedziane głosami gości. Po raz kolejny sięgnięto do nauczania Jana Pawła II. Wspomniano słowa Tego, który wzywał do nawrócenia i stawiania sobie ciągle nowych wymagań. Wieczór dostarczył wielu wzruszeń. Wszystkim przybyłym na to spotkanie serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: Małgorzata Kaźmierczak, Sabina Lange, Roksana Jarecka i Beata Orzechowska

W zdrowym ciele zdrowy duch

[14 października 2017r.]

Sportowy charakter miały tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole zorganizowane w piątek, 13 października.

Wieczór Papieski

[10 października 2017r.]

XVII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

[5 października 2017r.]

Dąb przyjaźni i współpracy

[22 września 2017r.]

W piątek, 15 września, w samo południe miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W mroteckim parku w pobliżu szkoły polscy i niemieccy uczestnicy wymiany międzyszkolnej pomiędzy Mroczą a Lindern, przy współudziale znakomitych gości, zasadzili drzewo. Dąb ma być symbolem długoletniej współpracy i wyznacznikiem dalszych wspólnych działań. W wyjątkowej uroczystości wzięli udział: pani dyrektor Zespołu Szkół w Lindern Petra Vodke – Schmeier, burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Leszek Klesiński oraz sekretarz Zygmunt Gliszczyński.

Gospodarzem uroczystości była pani Maria Jolanta Miler dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy.

Kolejna wymiana młodzieży

[21 września 2017r]

Od 10 do 16 września miała miejsce kolejna wymiana młodzieży pomiędzy uczniami Szkoły Podstawowej w Mroczy (klasy gimnazjalne) oraz Zespołem Szkół w Lindern (Niemcy). Podczas minionego tygodnia młodzi ludzie mieli okazję przebywać w swoim towarzystwie, ale przede wszystkim wspólnie działać umacniając trwające już przyjaźnie oraz zawierać nowe znajomości. Program przygotowany przez obie szkoły pełen był wspólnych działań nastawionych na integrację w poszanowaniu kultury i odrębności obu państw. Podczas spotkania Polacy wraz z Niemieckimi kolegami poznawali urokliwe zakątki Bydgoszczy. Wspaniale bawili się podczas wtorkowej wyprawy do Rościmina, gdzie pod szczególną opieką pływali kajakami po tamtejszym jeziorze.  W środę uczestnicy spotkania przechadzali się uliczkami Gdańska poznając wspólną historię i ciekawostki dotyczące Polski i Niemiec, a związane z Gdańskiem.

W czwartek uczniowie wyruszyli do Torunia podążając śladem „Katowskich opowieści” Kat Toruński wraz ze swoja żoną pokazywali młodzieży miasto.

Piątkowe przedpołudnie uczniowie spędzili w szkole, gdzie podczas warsztatów kulinarnych piekli smakowite słodkości, a następnie razem wykonywali obrazy z widokami Polski, które zaprezentowane będą podczas wystawy w szkole.

Popołudnia i wieczory młodzi Niemcy spędzali pod opieką rodzin gospodarzy. Dzięki temu poznali okolicę i tutejszą kulturę, obyczaje i gościnność.

Tydzień szybko minął. W piątkowe południe w mroteckim parku w obecności i przy współudziale gości posadziliśmy dąb na znak naszej długoletniej współpracy.

Tak ogromne przedsięwzięcie nie mogło by się odbyć bez współudziału wielu osób, którym za pracę, wsparcie, pomoc, poświęcony czas i serce bardzo serdecznie dziękujemy.

Projekt był dofinansowany z funduszu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz ze środków Miasta i Gminy Mrocza. Organizatorami byli nauczyciele oraz uczniowie wraz z rodzinami.

Plan lekcji na rok szkolny 2017/2018

[3 września 2017r.]

Informujemy, że dostępny jest już plan lekcji na rok szkolny 2017/2018. W ciągu kilku najbliższych dni mogą pojawić się drobne zmiany, o których będziemy informować na bieżąco.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

[23 sierpnia 2017r.]

Przypominamy, że nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczyna się w poniedziałek, 4 września. Harmonogram uroczystości:

godz. 830 - Msza św. w kościele p.w. św. Mikołaja i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mroczy

godz. 945 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w budynku hali widowiskowo-sportowej

Poprawiony: środa, 18 października 2017 19:29